Yeni Citroen C4

0
1184

??Citroen’in C sınıf temsilcisi C4, yenilendi. Büyüyen boyutları ve artan iç hacmiyle dikkat çeken aracın yılsonuna kadar 6 bin adet satılması öngörülüyor.

İlk kez 2005 yılında Türkiye’de satışa sunulan C4, günümüze kadar 21 bin adetlik satış rakamına erişmişti. 2011 yılında pazar payını artırmayı hedefleyen Citroen’in en önemli kozlarından birisi olan yeni C4 geniş bagaj ve iç hacmi, çevreye duyarlı ve ekonomik motor seçenekleri ile büyük bir müşteri kitlesinin beklentilerine cevap vermeyi hedefliyor. Yeni Citroen C4’ün zarif gövde hatlarını; araca entegre edilmiş kromaj ayrıntılar, dinamik ön farlar ve hafif alaşımlı ışıltılı jantlar süslüyor. Yeni Citroen C4; sürücü ve sürüş rahatlığına odaklı iç donanımı, etkileyici akustik yapısı ve ses yalıtımıyla birlikte yolculuk sırasında maksimum konfor ve güveni bir arada sunuyor. Yeni C4’ün kişiselleştirilebilen konfor özellikleri ile kullanıcılar sürücü göstergelerinin renklerini ayarlayabilme, “polifonik” uyarı sesleri, klimaya özel ayar yapabilme ve yeni ses sistemi sayesinde zengin surround müzik eşliğinde yolculuk yapma fırsatına sahipler. Konforlu ve ferah koltuklara sahip Yeni C4’ün ön koltuklarında yer alan masaj fonksiyonu sayesinde yolculuk sırasında maksimum rahatlığı yaşamak mümkün.

Yeni Citroen C4’ün ve geniş iç hacmi ile birlikte kompakt dış ölçüleri de ferahlık ve çok amaçlı kullanım imkânı sunuyor. Uzunluğu 4,33 m, genişliği 1,79 m, yüksekliği ise 1,49 m olan yeni C4 eski modele göre sadece 5 cm daha uzun, 2 cm daha geniş ve 3 cm daha yüksek. Sınıfının en büyüğü olan 408 litrelik bagaj hacmi, kullanışlı kübik alanları ve taban seviyesinin daha düşük olması sebebiyle daha kolay bir yükleme fonksiyonu sunması yeni Citroen C4’ün öne çıkan özellikleri.

Yeni C4; yokuşta kalkış desteği, elektronik park freni, kör nokta uyarı sistemi, virajda aydınlatma sistemi, programlanabilir hız sabitleyici, hız sınırlayıcı ve 230 volt priz gibi teknolojileri kullanıcıları ile buluşturuyor. Yeni C4, Citroen’in çevreci otomobiller için en son geliştirdiği e-HDi teknolojisini kullanıyor. Citroen’in yeni e-HDi aktarma mekanizmalarıyla tüketiciye sunulan yeni C4, karbondioksit emisyonunu ilk modellerde 109g/km’ye, gelecekteki modellerde ise 99 g/km’ye indiren yeni nesil Stop & Start sistemine de sahip. Yeni Citroen C4’de kullanılan Michelin Energy Saver lastikleri de emisyonun düşürülmesine ve yakıt ekonomisine önemli oranda katkı sağlıyor.

Yeni Citroen C4 e-HDi motor, 100 km’de şehir dışı kullanımda 3,8 lt, şehir içi 4,7 lt, ortalamada ise 4,2 lt yakıt tüketimi ile segmentindeki en iyi yakıt tüketim değerlerinden birisine sahip. Bunun yanı sıra, stop&start teknolojisi sayesinde, özellikle şehir içi yoğun trafikteki kullanımlarda, motoru durdurarak, gereksiz yere motorun çalışmasını önlüyor.

Yeni C4, Euro NCAP güvenlik testlerinden de 5 yıldızla ayrılan güvenli bir otomobil. Yeni Citroen C4, müşterilerin farklı beklenti ve ihtiyaçlarına hitap edebilmek amacıyla Attraction, Confort ve Exclusive olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ve 1.4 Vti 95 HP M/T, 1.6 VTi 120 HP M/T – BVA, 1.6 HDi 92 HP M/T, 1.6 HDi 112 HP M/T, 1.6 e-HDi 112 HP MCP ve 1.6 THP 156 HP MCP olmak üzere toplamda 9 versiyon ile satışa sunuluyor. En baz model olan C4 1.4 VTi 95HP Attraction 33.900 TL’ye satılacak. Otomatik vites 1.6 VTi 120HP Confort modeliyse 39.900 TL’lik fiyat etiketi taşıyor. Dizel modellerin başlangıç fiyatı ise 38.400 TL olarak belirlenmiş.

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin