Opel – Yeni Opel Meriva

0
895

Yeni Opel Meriva: Esnekliğe Açılan Kapı

Yenilik: Benzersiz özellikleri ile segmentin’deki liderliğini pekiştiriyor.  “FlexDoor” arka kapıları, yüksek hacimli bir otomotiv üreticisi için de sektörde bir ilk niteliğinde, devrim niteliğinde bir konsept olan “FlexRail” sistemiyle ön koltuklar arasına yerleştirilen alüminyum raylar üzerinde kayan değiştirilebilir saklama ünitelerinden oluşuyor. Bunlar birçok farklı kullanım için rahat ve uyarlanabilir saklama olanağı sunuyor.

  • “FlexSpace” koltuk sistemi,
  • Opel’in benzersiz “FlexFix” entegre bisiklet taşıyıcısı seçeneği.

Dinamik duruş işlevsellikle buluşuyor: Arkadan menteşeli FlexDoors kapılar, kabin erişimini kolaylaştırıyor – FlexDoors kapıları, piyasadaki diğer versiyonlardan çok daha geniş olan 84 dereceye kadar açılabiliyor.

Ön ve arka kapılar aynı anda açıldığında ise doğal bir güvenlik alanı oluşturulabiliyor. Artık çocukla ebeveynlerini ayıran bir kapı olmadığı için anne-babalar örneğin araçtan inerlerken de çocuklarına göz kulak olabiliyor.

Yeni görünüm: Insignia ve Yeni Astra’da sunulan ödüllü sanatsal tasarım dilini bir adım ileriye taşıyor. Arka yan pencerelerde kendine özgü dalgalanan hatlar arka koltukta oturan çocuklar için daha kolay ve rahat görüş alanı yaratıyor. Astra ve Insignia’dakine benzeyen yeni ve cömertçe orantılandırılmış koltuklar öne-arkaya doğru 240 mm ve yukarı-aşağı doğru da 65 mm’lik hareket alanlarıyla kendi sınıfının lideri.

Verimli performans
Yeni Opel Meriva 1.4-litrelik Turbo 120 ve 140 hp , 1.3 CDTI 75hp motor seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Tüm motorlar Euro5 emisyon standartlarıyla uyumlu.

Bu yılın ilerleyen günlerinde motor çeşitlerine üç dizel versiyon daha eklenecek: Düşük CO2 esmiyonlu ecoFLEX versiyon gücünü 70 kW/95 bg 1.3 CDTI motordan alacak. 1.7 CDTI motorun ayrıca sırayla 81 kW/110 hp (bg) ve 96 kW/130 hp (bh) güç sağlayan iki versiyonu daha olacak ve bunların her ikisinde de 6 ileri manüel vites bulunacak.

Dünya prömiyerini Cenevre’de yapan ikinci nesil Opel Meriva, çok yönlülüğü açısından çıtayı yükseltiyor. Meriva boş alanların esnek kullanımını optimum düzeye çıkarmak üzere düşünülen ve tümü kendine özgü, modern bir tasarımla sunulan pek çok yenilikçi özelliği bünyesinde topluyor.

Esnekliğe Açılan Kapı : “FlexDoor” arka kapıları, yüksek hacimli bir otomotiv üreticisi için de sektörde bir ilk niteliğinde, Devrim niteliğinde bir konsept olan “FlexRail” sistemiyle ön koltuklar arasına yerleştirilen alüminyum raylar üzerinde kayan değiştirilebilir saklama ünitelerinden oluşuyor. Bunlar birçok farklı kullanım için rahat ve uyarlanabilir saklama olanağı sunuyor. “FlexSpace” koltuk sistemi, Opel’in benzersiz “FlexFix” entegre bisiklet taşıyıcısı seçeneği.

Kaynak: Opel

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin