Kia Yeni Sportage’i Mart’ta Tanıtacak

Kia Yeni Sportage’i Mart’ta Tanıtacak
16.02.2010
A+
A-

Kia Yeni Sportage’i Mart’ta Tanıtacak. Cenevre Otomobil Fuarı sırasında tanıtımı yapılacak otomobil modern dizaynı ve arttırılmış güvenlik desteğiyle geliyor.

Birçok otomobil meraklısının merakla beklediği Cenevre Otomobil Fuarı Mart ayında düzenlenecek. Farklı firmaların oldukça fazla modellerini tanıtacakları bu fuarda Kia da yepyeni araçlarıyla yer alacak. Yeni Sportage de bunlardan biri. Tamamen yepyeni bir görünüme kavuşturulan aracın güvenliği de arttırılmış.

SUV segmentinde yer alan otomobillerde yükseklik ayarı oldukça önemli. Bu yüzden yeni Sportage’in yükseklik ayarında da değişiklik yapılmış. Ayrıca bunun yanı sıra sürüş pozisyonuna hakimiyet kazandırılmış ve görüş açısı genişletilmiş. Güvenliğin arttırılması ile ilgili de çalışmalar yapılarak araç daha güvenli bir hale getirilmiş.

Önceki modele oranla belirgin bir farka sahip olan Yeni Sportage daha modern bir görünüme kavuşturulmuş. Ayrıca sürücü ve yolcuların araç içerisindeki alanı daha da genişletilmiş. Yeni otomobil daha uzun ve alçak olarak tasarlandığından dolayı yere sağlam basıyor. Genişliği de eski modele göre daha fazla.

Tabii tüm bunların yanı sıra aks mesafesi ve uzatılmış ve daha geniş bagaj hacmi sunulmuş. Yeni otomobil Mart’ta yapılacak tanıtımın ardından 2010 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satın alınabilecek. 1.6 litrelik motor seçeneklerinin sunulacağını da belirtelim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.