Citroen – Sürücüsüne masaj yapan otomobil

Kompakt sınıfta en çok ilgi gören modellerden biri olan Citroen C4, yeni yüzüyle yollara çıkıyor. C4, yeni tasarımının yanısıra bir çok teknolojik ve konfor özelliklerini bünyesinde barındıracak.

Citroen tasarımcıları eski modele göre otomobilin ön kısmına daha fazla ilgi göstermiş gibi görünüyor. Akıcı çizgilerin yanısıra özellikle, yenilenen far, tampon ve ızgara tasarımı ile oldukça dikkat çekin C4’ün arka tasarımı ise C3 ile benzerlik taşıyor.

C4’de esas sürpriz ise otomobilin içinde saklı. Yeni modelde komple değişen kokpit oldukça gösterişli. Analog – dijital karışımı üç boyutlu hissi veren yuvarlak göstergeler ile orta konsol, oldukça şık ve güzel görüntüye kavuşmuş. Bir önceki modeli, o dönemde ilginç direksiyon sistemi ile dikkat çeken Citroen C4’ün bu modelinde aynı ilgiyi vites kolu veya daha doğru bir deyişle ‘vites joystiği’ görecek gibi.

Sınıfında oldukça iddialı ölçülere kavuşan otomobil, büyüyen boyutları sayesinde kullanıcısına daha fazla iç mekan ve bagaj hacmi sunuyor. 433 cm uzunluğa, 179 cm genişliğe, 149 cm yüksekliğe sahip olan Yeni C4, 408 litre ile sınıfındaki en yüksek bagaj hacmine sahip.

Yeni C4’te konfor ve donanım seviyesi ise oldukça yükseltilmiş. İsteyen istediği araç ekran rengini, sesli uyarıları, klima yoğunluğunu seçebilirken, yeni surrround ses sistemi ile birlikte, bazı modellerde sunulan ön koltuklardaki masaj fonksiyonu ile birlikte C4, son derece konforlu yol arkadaşınız olacak.

Fransa’daki Mulhouse PSA Peugeot Citroen fabrikalarında üretilen yeni C4, Eylül ayında Paris Motor Show’da gövde gösterisi yapacak.

Kaynak: zaman.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz