Chevrolet Camaro Konsept – Yeni Model

0
878

Chevrolet Camaro Konsept
Eski görkemli Camaro milyonların kalbine taht kurmuş bir tasarım klasiği özelliğindedir. Tüm dünyanın anında ilgisini çeken bu stil ikonuna 21. yüzyıl için yeni özellikler kazandırılıyor.

Bu klasik otomobili yeni özelliklerle donatma çalışması sırasında tasarımcılarımızın yaptığı ilk iş kendilerini orijinal Camaro ile bütünleştirmek oldu. 60’ların orijinal Camaro’sunu bu kadar özel yapan ve milyonların sevgilisi haline getiren büyüleyiciliği anlamak adına aracın performansı ve stilini analiz etmek için haftalarca çalıştılar. Ve ancak bu noktada tasarımın üzerine gitmeleri gerektiğini fark edebildiler.

Akıllı ve güçlü
Yeni Camaro konseptin arkasındaki mühendislik; performans ve birçok özelliğinden ibarettir.

Camaro 400 beygir gücündeki V8 motorundan güç alırken, Aktif Yakıt Yönetimi sayesinde yakıt ekonomisi sağlar, 30 mpg veya daha az yakıt tüketir

Klasik güzellik
Dış tasarımcılarımız Camaro’nun klasik çizgilerini değiştirmek istemediler belki ama bu eşsiz çizgileri vurgulamaktan da kendilerini alamadılar. Camaro’nun uzun kaputuna, kısa arka bölümüne ve gelişmiş aerodinamiği için alçak pofiline baktığınızda bu aracın klasik ve güncel çizgileri ne kadar iyi kombine ettiğini görebilirsiniz. İç mekânında da uçak kabinlerinden ilham alan Camaro turuncu trimi ve gösterge panelleri ile 60’ların Camarosunu yaşatıyor.

Geleceğin efsanesi
Camaro Konsept aracının geleceğe etkilerini konuşurken, tasarım direktörü Tom Peters bu aracı diğer GM otomobilleri ile kıyasladı. “ Zamanında güçlü olan otomobiller, bugün hala güçlerini koruyor. İfade ettikleri tutku sayesinde bu otomobiller 50 yıldan bu yana hala ilgi çekici ve heyecan vericiler. Onlar için zaman kavramından söz edemeyiz”

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin