Mobil

Öğrenciler İçin Yararlı Uygulamalar

Akıllı telefonlar herkes için hayatımızın vazgeçilmezi iken öğrenciler için daha da önemli hale geldi. Hal böyle olunca da program yazılımcıları geniş kitleleri hedeflerken bu konuda son kullanıcı olan bizlerin de hayatı daha kolay hale geliyor.

Bu yazımızda özellikle içinde bulunulan pandemi döneminde öğrencilerin daha çok ihtiyaç duydukları yardımcı mobil uygulamaları derledik. Öğrenciler mobil cihazlarla vakit geçirirken süreci daha da verimli hale getirmek için bu uygulamalardan bir ya da birkaçından yararlanmayı düşünmeleri kendileri için oldukça iyi olacaktır.

Ders çalışırken canımızın sıkılmasını engelleyen ve ders çalışmamızı kolaylaştıran uygulamalara ihtiyacımız var. İşte en iyi 11 adet ders uygulaması.

Duolingo

Duolingo uygulaması

Ücretsiz dil öğrenme uygulaması olan Duolingo, kullanıcıları bir yandan eğlendirirken öte yandan dil öğretiyor. Müthiş uygulama ilk başta size bazı sorular sorarak yabancı dil seviyenizi ölçüyor. Daha sonra uygulamanın sizin için sunduğu uygun programı seçebiliyorsunuz. Bu adımlar bittikten sonra ise günlük 10 ila 20 dakikanızı harcayarak uygulama içindeki testleri çözüyorsunuz. Ayrıca test çözdükten sonra aldığınız puanlar ile başarılar kazanıyorsunuz. Bu da bir motivasyon kaynağı oluyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Any.do

Any.do uygulaması

Hepimizin bildiği üzere pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi. Bununla birlikte uzaktan eğitim başladı. Ancak uzaktan eğitim uygulaması birçok öğrencinin düzenden çıkmasına sebep oldu. Dolayısıyla öğrencilerin ders hayatında büyük bir aksaklık yaşandı. Bunun için güzel bir çözümümüz var. Any.do adlı uygulama ile kendinize özel bir çalışma programı ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulamayı bir tür hatırlatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Yüz yüze eğitim başladıktan sonra ise ders uygulamaları arasında yer alan Any.do ile derslerinizi, sınavlarınızı ve ödevlerinizi programlayabilir ve hatırlayabilirsiniz. Ayrıca unutmadan şunu da söyleyelim: uygulama planladığınız şeyi yapıncaya kadar size bunu sürekli hatırlatacak.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Evernote

Evernote uygulaması

En iyi ders uygulamaları arasında bulunan Evernote, not alma, düzenleme ve arşivleme uygulamasıdır. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulama ile öğrenciler fotoğraflar üzerine not alabilir ya da notlarınızın üzerine fotoğraf veya ses kaydı ekleyebilir. Evernote kısaca, kolay arayüzü ve çeşitli seçenekleri ile ders çalışan öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Photomath

Photomath uygulaması

Ders uygulamaları içinde yer alan Photomath, matematiği eğlenceli hale getiren bir uygulama olarak öne çıkıyor. Çünkü bu uygulama çözemediğiniz matematik problemlerini kolaylıkla çözüyor ve çözümü adım adım anlatıyor. Bunun için çözemediğiniz bir problemin fotoğrafını çekmeniz yeterli oluyor. Photomath taranan sayfalardaki kesirler, temel aritmetik, ondalık sayılar, cebir, logaritmalar, integral ve lineer denklemler gibi çeşitli fonksiyonları çözebiliyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Scribd

Scribd uygulaması

Scribd, bünyesinde e-kitap, sesli kitap ve çizgi romanlar barındıran, dijital kütüphane servisidir. En iyi e-kitap uygulamaları arasında yer alan Scribd içinde 10 milyondan fazla döküman bulunuyor. Ayrıca öğrenciler uygulama doc, ps, PDF, docx, pps, ppt, xls, xlsx ve pptx gibi birçok dosya türünü açabiliyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

XMind

Xmind uygulaması

Ders uygulamaları arasında yer alan XMind, ders çalışanlar için oldukça verimli bir uygulama. XMind bir projeyi veya fikri daha iyi anlamanızı sağlıyor. Nasıl mı? Bu uygulama ile kavramlar üzerinde çizimleri, grafikleri ve uygulamanın sunmuş olduğu özellikleri kullanarak beyin fırtınası yapabiliyorsunuz. Bu da karmaşık konuları daha iyi bir şekilde anlamanızı sağlıyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Memorado

Memorado uygulaması

Memorado, kullanıcılara zeka oyunları sunarak beyin kaslarını kuvvetlendirmelerini sağlıyor. Uygulama içinde dikkat, mantık, reaksiyon, hafıza ve hız becerilerini geliştiren faydalı zeka oyunları bulunuyor. Her yaştan insana hitap eden bu uygulama, bir yandan eğlendirirken öte yandan kişinin beyin fonksiyonlarını geliştirmeyi amaçlıyor. Bu nedenle ders çalışmayı kolaylaştıran uygulamalar arasında yer alıyor.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android

TED

TED uygulaması

Türkçe de dahil olmak üzere 100’den fazla altyazı desteğine sahip olan TED sayesinde öğrenciler bilim ve teknoloji gibi birçok farklı konunun bulunduğu konuşmaları ve içerikleri izleyebiliyor. Ayrıca uygulamanın içinde binlerce ilham verici konuşma bulunuyor. Eğer motivasyona ihtiyacınız varsa bu konuşmalar sizin için oldukça faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra video izlemek için çok vaktiniz yoksa bunun için güzel bir çözüm var. Uygulama içindeki “surprise me” seçeneğine tıklayarak izlemek istediğiniz videonun dakikasını ve içeriğini belirleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Google Keep

Google Keep uygulaması

Google tarafından geliştirilen bir not alma uygulaması olan Google Keep, ders çalışıp not alan öğrenciler için olmazsa olmaz bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Bu uygulama kaydetmiş olduğunuz notlara tüm platformlardan kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca uygulama renk kodlaması notları, görüntü ekleme, oluşturma listeleri, geofencing, paylaşılabilir notlar ve renge göre arama dahil olmak üzere çeşitli özelliklere sahip.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

Udemy

Udemy uygulaması

Ders uygulamaları arasında yer alan Udemy, 30 milyondan fazla öğrenciye ve 60’ın üzerinde dilde 50.000 öğretim görevlisine sahiptir. Bunun yanı sıra uygulamada 245 milyondan fazla kurs kaydı vardır. Bu uygulamada ilginizi çeken kursu satın alabilir ve kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu platforma mobil uygulamanın yanı sıra web’den de ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

CamScanner

CamScanner uygulaması

Ders uygulamaları arasında bulunan CamScanner, dünyanın bir numaralı mobil belge tarama ve paylaşma uygulaması unvanına sahiptir. Bu uygulama ile fotoğrafını çektiğiniz dosyaları PDF türünde görüntüleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra öğrenciler belgeleri yazdırabilir ya da depolayabiliyorlar. Ayrıca içeriklerin üzerinde düzenleme yapıp paylaşıma açabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız: Android ve iOS

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu