Mobil

Nokia Lumia 620 Hakkında

Nokia’nın son dönemde çıkardığı Windows destekli telefonu Nokia Lumia 620’nin birkaç özelliğini sizlerle paylaşalım.

İlk olarak en beğenilen özellik olan “Bilen Göz” Özelliğini ele alalım. Telefonunuz ile bilmediğiniz bir yere gitseniz bile uydu bağlantısı sayesinde telefonunuzu sadece sokağa tutarak tüm özel binaları mağazaları sağlık kurumları vs. görebilirsiniz.

Bir sonraki “Cinemagraph” fotoğraf özelliğini ele alalım. Bu özellik bir fotoğraf çektiğinizde 5 saniyelik bir video çeklinde çekmenizi sağlıyor. Çektiğiniz kısa videonun ilk karesi size fotoğraf olarak görünüyor. Sizde fotoğraf da belli bölgeleri hareket ettirebiliyorsunuz. Belirlediğiniz bölge telefonunuzun çektiği 5 saniyelik videoyu oynatır. Böylece belli bölgelerin hareketsiz kalması belli bölgelerinde hareket etmesine olanak sağlıyor.

Telefonunuzun Windows alt yapısı olması sayesinde Microsoft Office araçlarının tamamını kullanabiliyorsunuz. Word ile notlarınızı, excel ile tablolarınızı, PowerPoint ile sunumlarınızı tabi ki Outlook ile Maillerinize bakabilirsiniz.

Uygulama yönünden baktığımızda; DirectX 11 ve Xbox-Live Hub özelliği ile bir çok oyunu ve uygulamayı kullanabileceksiniz. Telefonunuzda işletim sistemi olarak seçilen Snapdragon S4 bir çok uygulamayı destekleyecek ve size bir çok uygulama seçeneği sunacaktır.

Tasarım konusunda iddialı olan Nokia 115.4 mm uzunluğu ve 64.0 genişliği bulunan bu telefonunda bir çok renk seçeneği sunuyor. Tüm tuşları ve ekranı dokunmatik olan Lumia 620’de 3 adet fiziksel tuş bulunuyor. Bunlar Açma/Kapama, Ses düzeyi ve Kamera tuşları.

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu