Huawei Mate X güncelledi: İşte Mate X’in son hali

Huawei Mate X piyasaya Samsung’un katlanan telefonu Galaxy Fold’tan yaklaşık bir hafta sonra ortaya çıkmış ve deyim yerindeyse Samsung’u ezip geçmişti.

Huawei Mate X güncelledi: İşte Mate X’in son hali
28.07.2019
A+
A-

Ancak geçen süreçte ABD – Çin arasındaki ekonomik savaş ve bunun sonucunda gelen Huawei yaptırımları elbette bu markanın telefonlarına son kullanıcın bakışının bir miktar değişimine neden oldu…

Ancak Huawei boş durmuyor ve kendini göstermek için sürekli aktif girişimlerde bulunuyor. Diğer modellerini yenilediği gibi Mate X modelinde de değişimler yaptı. İşte Huawei Mate X telefonlarında yapılan değişimler…

En göze çarpan değişiklik telefona eklenen dördüncü kamera sensörü. Görünüşe bakılırsa Mate X, prototipinde yer almayan bir ToF sensörüne sahip olacak. Ayrıca cihazı açık konuma getirmeye yarayan tuş da bu tasarım güncellemesi ile değiştirildi. Artık daha büyük ve üzerinde kırmızı bir detay var.

Huawei Mate X tasarımı

Eylül ayında satışa sunulacak

Katlanabilir OLED ekranın kalitesinde bir iyileştirme yapılıp yapılmadığını söylemek zor. Fakat ekranda, özellikle de katlama yerinde herhangi bir sorun görünmemesi iyiye işaret.

Huawei bu konuya da el atmış olabilir.  Daha önce, Huawei Mate X‘in Haziran ayında satışa sunulacağı söyleniyordu.

Şimdi ise katlanabilir telefonun Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tasarım sorunları giderilen Samsung Galaxy Fold‘un da Eylül’de çıkacağını hatırlatalım.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.