Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda kirpik kıvırıcı kullanımında dikkat etmeniz gerekenleri anlatıyoruz. Yüzümüzün en dikkat çeken yerlerinden birisi olan kirpiklerin güzelleşmesine yardımcı olan kirpik kıvırma aletinin kullanımı ile ilgili dikkat etmemiz gereken yöntemler biz kadınlar için oldukça önemlidir.

Kirpikler bir çok kadın için makyajda en önemli yerlerden birisidir. Uzun ve kıvırcık kirpikler, çok fazla makyaj yapmaya gerek kalmadan görünümünüzü daha etkileyici hale getirebilirler. Fakat rimel kullanan kadınlar kirpiklerin yukarıya doğru değil de aşağı yönde olduğunu fark etmişlerdir. Bu kötü durumdan kurtulmak için bize yardımcı olacak kirpik kıvırma maşası kullanmanın yollarına değinelim.

Kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olun

Kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olun

Kirpiklerinizi kıvırmaya geçmeden, daha önce kullandığınız maskara veya diğer göz makyajlarından temizlendiğinden emin olun. Ayrıca kirpiklere yapışan kir kalıntılarını temizlemek için pamuklu çubuk kullanabilirsiniz.

Daha kalıcı ve iyi sonuçlar almak için kirpik kıvırıcıyı ısıtın

Kirpik kıvırıcıyı ısıtın

Kirpiklerin kıvırcık ve daha uzun ömürlü olması için önce kirpik kıvırıcıyı bir saç kurutma makinesi ile ısıtın. Fakat sıcaklığın çok fazla olmamasına dikkat edin. Kirpiklerinize uygulamadan önce sıcaklığını bileğinizde kontrol edebilirsiniz.

Başınızı geriye doğru yaslayın

Başınızı geriye doğru yaslayın

Kirpik kıvırıcıyı doğru şekilde kullanmak için başınızı hafifçe geriye doğru yaslayın. Bu işlem kirpiğinizin derinize sıkışmasını önler. Gözlerinizi açarak dümdüz ileriye doğru bakmaya çalışın.

Kirpiklerinizi kıvırıcıya yerleştirip sıkın

Kirpiklerinizi kıvırıcıya yerleştirip sıkın

Tüm kirpikleriniz kıvırıcıda olduğu anda, sıkın ve birkaç kez pompalayın. Bu işlemi 5 yada 10 saniye uygulayın. Bu doğal kıvrımı oluşturacaktır. Kıvırıcıları pompalarken nazik bir şekilde yapmaya dikkat edin. Çok sert bastırmak kirpiklerinize garip bir bükülme ve kirpiklerinizin kırılmasına neden olabilir. Ayrıca kirpikleri kırılmaya meyilli hale getirebileceği için çok uzun süre sıkmayın.

Kirpik uçlarını kıvırın

Kirpik uçlarını kıvırın

Kirpiklerinizin sadece ucundan kirpik kıvırıcı ile az önceki yaptığınız işlemi tekrarlayın. Bu, uçları yukarı kaldıracak ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Son olarak kirpiklere maskara uygulayın

Kirpiklere maskara uygulayın

Tüm işlemlerin ardından kıvrımın etrafına vurgu yaparak maskaranızı normal şekilde uygulayın. Kirpiklerin maksimum düzeyde kıvrılabilmesi için iki tür maskara da kullanabilirsiniz. İlk katmanda kirpikleri uzatmayı amaçlayan maskara daha sonra kirpiklere hacim kazandırmayı amaçlayan maskara kullanılabilir.


Kirpik kıvırıcı zarar verir mi?

Kirpik kıvırıcılar hakkında bazıları zararlı derken bazıları ise doğru kullanımında hiç bir zararı olmadığını söylerler. Kısaca belirtmek gerekirse kıvırıcıyı maskara kullanmadan önce uyguladığınız takdirde bir zararı yoktur.

Kirpik kıvırıcı ne işe yarar?

Kirpikleriniz yüzünüzün önemli bir parçasıdır. Bakışlarınızı çerçeveler ve göz makyajınızı tamamlar. Eğer kirpikleriniz doğuştan uzunsa şanslısınız. Uzun değilse o zaman göz makyajınızı temizlediğiniz ürünün kirpik güçlendirici özelliğinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Kirpiklerinizi boyamadan önce kıvırıyorsanız, bundan önce kirpik kıvırıcıya bir parça saç spreyi sıkın, kirpikleriniz daha uzun süre kıvrık kalacaktır. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi hafifçe pudralarsanız daha uzun görünürler ama pudrayı gözünüze kaçırmamaya dikkat edin.

samyeli

Lise mezunu, kendini net ortamında geliştirmeye çalışan yeniliklere ayak uydurmayı seven yazar adayı.

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu