Yalın Adsl – Sabit Hatsız Adsl

0
1043

Türk Telekom telefon bağlantısız ADSL hizmeti için kamuoyu görüşü alınmak üzere sunduğu “usul, esas ve ücret” taslağı ADSL kullanıcıları için tam anlamıyla hayalkırıklığı oldu.

Yalın ADSL denilen ve telefon aboneliği gerektirmeden ADSL abonesi olmayı sağlayacak olan hizmet için hazırlanan ve kamuoyu görüşü alınmak üzere Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun BURADA yayınladığı taslakta teklif edilen ücretler dudak uçuklatacak cinsten.

Yalın ADSL tarifesi

Telefonsuz ADSL hayali nasıl kabus oldu?

Daha önceden telefon aboneliği olmayanlara Yalın ADSL’e geçmeleri durumunda tesis süreci tamamlandıktan sonra ADSL Aylık Kullanım ücreti + Yalın ADSL Erişim Ücreti + Devre Hazırlama Ücreti (1 seferlik) + ADSL Bağlantı Ücreti (1 seferlik) faturalanacak.

Örneğin 1 GB sınırsız internet erişimi alacaksanız size ilk gelecek fatura Servis Sağlayıcının Kâr Payı ve diğer ücretler eklenmeden… 24,82 + 19,3 + 30,83 + 21,80 = 96,75 TL

Daha önceden telefon ve ADSL aboneliği olanlara Yalın ADSL’e geçmeleri durumunda ADSL Aylık Kullanım Ücreti + Yalın ADSL Ücreti + Yalın ADSL Erişim Dönüşüm Ücreti (1 seferlik) + Yalın ADSL Dönüşüm Ücreti (1 seferlik) faturalanacak.

Örneğin 1 GB sınırsız internet erişimi alacaksanız size ilk gelecek fatura Servis Sağlayıcının Kâr Payı ve diğer ücretler eklenmeden… 24,82 + 19,3 + 16,43 + 6,02 = 66,57 TL

Daha önceden telefon aboneliği olan ancak ADSL abonesi olmayanlara ise, tesis süreci tamamlandıktan sonra ADSL Aylık Kullanım Ücreti + Yalın ADSL Erişim Ücreti + Yalın ADSL Erişim Dönüşümü Ücreti (1 seferlik) + ADSL Bağlantı Ücreti (1 seferlik) faturalanacak.

Örneğin 1 GB sınırsız internet erişimi alacaksanız size ilk gelecek fatura Servis Sağlayıcının Kâr Payı ve diğer ücretler eklenmeden… 24,82 + 19,83 + 16,43 + 21,80 = 82,88 TL

Diğer ücretler ve kâr payının eklenmesiyle bu tutarlar daha dar artacak.

Bir Seferlik Ücretler

Mevcut durumda PSTN (Telefon) Abonesi olmayanlar için Yalın ADSL Erişimi Devre Hazırlama Ücreti 30,83TL ve ADSL Bağlantı Ücreti 21,80 TL’dir.

Mevcut durumda PSTN (Telefon) ve ADSL Abonesi olanlar için Yalın ADSL Erişim Dönüşümü ücreti 16,43TL ve Yalın ADSL Dönüşümü Ücreti 6,02 TL’dir.

Mevcut durumda sadece PSTN (Telefon Abonesi olanlar için Yalın ADSL Erişim Dönüşümü ücreti 16,43TL ve ADSL Bağlantı Ücreti 21,80 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin