PageRank PR Ölçer – Parameter

16
2650

PageRank, kısaca google‘ın sitelere verdiği not diyebiliriz. Sitenizin içeriği, zenginliği, güncellenmesi ve özgün yapısına göre google tüm indexlediği sitelere 0… – …10 arası notlarla değerlendirir. PageRank‘in ne kadar önemli olduğunu kavrayan webmasterlar sitelerinin PR değerini yükseltmek için çeşitli optimizasyon çalışmaları yaparlar.

PR bu kadar önemli ise web sitemizin PR değerini de herzaman gözlemlemeliyiz. Bunu yapan onlarca site var. Hatta Google Toolbar yüklerseniz yine IE Explorer üzerinde görebilirsiniz. Sanırım FireFox’un da böyle bir eklentisi var.

Bir çok siteniz var ve bunların tek tek PR değerlerini kontrol etmek istemiyorsanız tam bu iş için bir program var. Tüm sitelerinizi bir kez giriyorsunuz ve PR değerlerine bir tıklama ile topluca bakabiliyorsunuz.

Bizim her iki sitemizin de PR değeri şu an itibari ile 3. (E-Cozum.Net ve CerezForum) Artık PR ölçen sitelerle değil bahsi geçen programla PR değerini ölçüyorum 😛 Bu iki siteden başka yakın zamanda 3. bir sitemiz daha aktif olacak.

Boyut: 1.37 MB
Versiyon: 1.3

Download:

  PageRank Olcer - ParaMeter (1,4 MiB, 1.436 kez)

16 YORUMLAR

  1. Mete; öyle bir yorum yapmışsın ki neyin çalışmadığı belli değil. Eğer programdan bashediyorsan sürekli kullandığım el altı programlardan biri. Sorun ne?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz