Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydetmek

Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydetmek
27.08.2007
202
A+
A-

Web2PDF Online sitesi herhangibir web sayfasını hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymadan internet üzerinden PDF formatında almamızı sağlıyor. Bu işlemi birçok masaüstü programla bile yapamazken Web2PDF zahmetsizce buna izin veriyor.

Sitenin nasıl çalıştığını görmek için site üzerinden bir deneme yapabilirsiniz. Bunun için sitedeki butonuna basarak sayfayı PDF ye dönüştürebilir ve bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsiniz.

Bu hizmetten yararlanabilmek için siteye kaydolmanız gerekiyor. KAYIT linkine bastıktan sonra sadece birkaç alana istenenleri yazıyorsunuz ve onaylıyorsunuz. Mail aktivasyonu istemediği için kaydolur kaydolmaz istediğiniz web sayfasını PDF formatında almanız mümkün. (Resimleri tam boyut görmek için üzerlerine tıklayın)

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra soldaki ekran karşınıza gelecek. Bu ekranda da TAMAM diyerek geçiyoruz. Artık işlem yapmaya hazır hale geliyoruz.

Karşımıza çıkan sayfada sarı alan içine alınmış bir adres çubuğu mevcut. Adres çubuğuna çevirmek istediğimiz sayfanın adresini kopyalamak ve “Convert to PDF” butonuna basmak yeterli olacak.

Sarı alanın hemen yan tarafında ise boşluk ayarları var. Bu ayarlar tahmin ettiğimiz gibi oluşturacağımız PDF dosyasının kenar boşlukları değil. Bu boşluk ayarları yukarıdaki “Save page as PDF” resimli butondan kendi sayfamıza da yerleştireceğimiz butonun ayarları. Şöyle ki; kenar ayarlarını yaptıktan sonra Step1 çerçevesinin alt kısmında bulunan “Generate the Javascript” butonuna basıyoruz. Step2 çerçevesinden ise istediğimiz özelliklerde hazırlanan butonun kodunu alıyoruz ve kopyalıyoruz. Kopyaladığımız bu kodu da kendi sayfamızın istediğimiz bir köşesine yerleştiriyoruz. Ziyaretçiler bu butona demodaki gibi tıkladıkları zaman kodu yerleştirdiğimiz sayfaları PDF olarak kaydedebiliyorlar.

Örnek olarak ben bu sitenin ilk sayfasını PDF olarak kaydettim. BURADAN indirebilirsiniz.

YORUMLAR
  1. recep dedi ki:

    ben butonu siteye nasıl yerleştirip basıldığında nasıl içine koycam yani ben örneğin tv izle butonu yaptım nasıl koycam ve ne yapmam gerekiyor giren benim içine ne koyucam nasıl koycam saolun cevap verirsenin sevinirim