Twitter Tasarımı Yeniden mi Değişiyor?

Twitter Tasarımı Yeniden mi Değişiyor?
26.01.2015
104
A+
A-

Birçok bilgisayar ve cep telefonu uygulamaları birkaç ayda bir defa olmak üzere tasarımlarını değiştirebiliyorlar. Twitter uygulaması da bunlardan bir tanesi olmaktadır. Twitter içinizde olanları, farklı konularda yorumlar ve başka kişilerin yazdıklarına yorum yazabileceğiniz bir sosyal paylaşım ağ olarak bilinmektedir.

Twitter uygulamasının öncelikle simgesi mavi bir kuş olarak bilinmektir ve simgede uzun yıllar bu şekilde kalacaktır. Basit bir tasarımı bulunmaktadır ve tasarım içerisinde sadece bir tane kuş bulunmaktadır. Twitter herkese açık olduğu için, bazen birçok sorunlara yol açabiliyor, özellikle ki gündemde olan konular paylaşılınca ve yorumlar yazılmaya başlayınca neredeyse Twitter susmayacak bir hale geliyor. Peki Twitter uygulamasının tasarımı değişince neler olur diye düşünürsünüz, asıl bir şey olmaz, fakat tasarım değişikliği genel olarak kullanıcıların uygulamayı daha kolay bir biçimde kullanabilmeleri için yapılmaktadır. Birçok Twitter kullanıcıları Twitter’da sadece yorumların yazılabileceği bir ekranın olduğundan, çok basit ve kimisi için sıkıcı gelebiliyor. Bundan sonra Twitter uygulamasında aynı zamanda resimler paylaşabileceksiniz ve paylaşılan resimler hakkında yorumlar ve sizin paylaştığınız resimlere herkes yorum yazabilecek.

Bilgisayar veya cep telefonu uygulamalarında tasarım değişikliği yapmak kolay değildir ve bu genel olarak yılda bir defa yapılan bir çalışmadır. Bazen yıllarca aynı tasarımlar kullanılabilir, fakat yılda bir defa veya birkaç yılda bir, farklılık olsun diye tasarımlarda değişim yapılabiliyor. Twitter gerçekten ciddi anlamda çok yaygınlaşmış ve birçok kullanıcısının olduğu, ayrıca birçok bilgilere sahip olabileceğiniz bir sosyal paylaşım ağ olarak kabul edilmiştir. Eskiden Facebook ile başlayan her şey artık Twitter uygulamasında olmaktadır. Birçok kişi Facebook uygulamasını bırakarak Twitter’a geçmiştir. Daha önceleri Twitter uygulamasında sadece yorumlar yazıldığı için Facebook ve bazı diğer uygulamalar kadar yaygın değildi, fakat artık resimlerinde paylaşılmasıyla beraber, Twitter dünya çapında da en çok kullanılan internet uygulamaları arasında yer almıştır. Twitter uygulamasında gerçekten birçok şeyi paylaşabiliyorsunuz ve dünya hakkında da birçok bilgilere sahip olabiliyorsunuz. Öyle ki bazen hiç öğrenemeyeceğiniz konuları bile Twitter sayesinde öğrenebiliyorsunuz. Twitter ciddi anlamda milyonlarca kişi tarafından sevilmektedir. Arkadaşlarınız veya tanıdıklarınız arasında hangi sosyal paylaşım sitesini daha fazla kullanıyorsun diye sorduğunuz zaman, verecekleri cevap Twitter olacaktır.

Twitter Facebook’tan daha basit ve daha hızlı bir sitedir. Karışık olmayan ve oyunlarda olmadığı için bir konu üzerinde daha çok odaklanabiliyorsunuz. Twitter tasarımının değişmesi veya bazı değişikliklerin yapılması muhtemelen birçok kullanıcıları dahada etkileyecektir. İnsanlar kendi fikirlerini ve düşüncelerini yazıya dökmek isteyebiliyorlar veya düşüncelerini yorum olarak yazmak isteyebiliyorlar. Bu tür durumlar için Twitter çok işe yarayan bir site olmaktadır. Twitter kullanıcısı olabilmek için üye olmak hiçte zor değil. Sadece Twitter web sayfasına giriyorsunuz, üye ol diye seçiyorsunuz ve bilgilerinizi girerek üye olabiliyorsunuz. Daha sonra gireceğiniz zamanda ise sadece sizden istenilen bilgileri girerek giriş yapabiliyorsunuz. Girdikten sonra ise istediğiniz bütün yorumları yazabilir ve resimler paylaşabilirsiniz. Twitter hem artık bu kadar kolay, hemde tasarımıyla daha çok kullanıcıları kendisine çekiyor. İnternet dünyası aslında böyle bir şeydir, otomatik olarak üyeleri ve kullanıcıları kendine çekiyor, alıştırıyor ve daha sonra ayrılamaz hale geliyor. Sizde Twitter hesabı oluşturabilirsiniz ve hemen yorumlarınızı yazmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.