Twitter Mobil uygulaması yenileniyor

Twitter Mobil uygulaması yenileniyor
27.01.2015
102
A+
A-

Birçok kişinin buluştuğu ve birbirleriyle bilgi paylaştığı nokta Twitter sosyal medyası olmaktadır. Kimileri olumlu kimileri ise kendi kafasına göre yorumlar yaparak, bazen ortalık karışabiliyor.

Herkesin buluştuğu noktası olarak bilinen Twitter, eskiden sadece bilgisayar üzerinde bağlanılabililrken, artık internete bağlanabilen bütün cep telefonlarından, dolayısıyla akıllı telefonlardan Twitter’a bağlanılabiliyor. Twitter ilk çıktığı günden bugüne kadar birçok üyeye ulaşmıştır. Dünyanın dört bir yanında o kadar çok Twitter kullanan kullanıcılar var ki, ciddi anlamda inanılmaz. Hatta Twitter o kadar çok kullanılır oldu ki, artık birçok kişi Facebook sosyal ağ ortamından uzaklaşarak Twitter’a yönelmektedir. Twitter’da neler yapılıyor diye soracak olursanız, aslında en basiti olarak Twitter’da istediğiniz bütün yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Kendi yorumlarınızı yazabilir ve başkaların yorumlarına cevap verebilirsiniz. Twitter tamamen yorumlama ve mesajlaşma ortamıdır. Facebook ve diğer sosyal ağlarda olduğu gibi resim yükleme veya görsel paylaşım olmamaktadır. Biliyorsunuz ki cep telefonları ve bilgisayar arasında uygulamaları arasında birçok farklılıklar oluyor. Facebook uygulamasına baktığınız zamanda bile, bilgisayardan ulaşabileceğiniz uygulamalara cep telefonlarında ulaşamayabiliyorsunuz.

Twitter uygulaması mobil uygulamalarda, yani cep telefonlarınızda değişmiyor, fakat biraz daha kolay hale getirilecek ve tasarımlarda küçük çaplı değişiklikler olacak. Malum normalde kullandığımız zaman, haftada bir defa veya ayda bir defa mutlaka bir yenilik görünüyor. Uygulamalara girdiğiniz zaman, tasarımların değiştiğini görebiliyorsunuz. Twitter uygulamasına girdiğiniz zaman aslında karşınıza çıkan tasarımlar her zaman gördüğünüz mesaj kutuları, yorumlar ve ufak çaplı görsellerden ibaret olmaktadır, fakat bazen en küçük değişimlerde kullanıcıları şaşırtmak için yetiyor. Twitter uygulamasında yapılacak olan değişim çok büyük olmasa bile muhtemelen kullanıcıların gözüne çarpacaktır. Özellikle her gün Twitter’a yorum yapanların gözüne çarpacaktır. Bazen hiç fark etmeyeceğiniz şeyleri bile ani değişimler olduğu zaman enteresan bir şekilde fark edebiliyorsunuz. Hatta bazen öyle oluyor ki, böyle bir şey var mıydı diye kendinize sorabiliyorsunuz. Twitter yorum yazma ve kendi fikirlerinizi ortaya koyabilmek açısında gerçekten çok iyi bir yöntem ve işe yarar bir sosyal ağ olarak kabul ediliyor artık. Sadece bir sosyal ağ değil, aynı şekilde bir sosyal medya ağı olarak biliniyor.

Twitter’in simgesi değişmemektedir ve mavi bir kuş olarak kalmaktadır, fakat uygulamaya girdiğiniz zaman daha kolay bir şekilde kullanabileceksiniz. Dolayısıyla uygulamaya girdiğiniz zaman yorum yazabilme ve mesaj gönderebilme hızı daha yüksek olacak. Twitter Facebook’tan sonra çıkan bir uygulama olmasına rağmen birçok kullanıcıların bulunduğu ve her gün milyonlarca yorumların yazıldığı bir uygulamadır. Cep telefonlarınıza Twitter yükleyip oradan da rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. iPhone serileri için farklı bir işlemci ile Twitter yüklenmektedir, Android sistemi ile çalışan telefonlara ise Google Play’den Twitter uygulamasını indirebiliyorsunuz. Bundan sonra Twitter’da resim paylaşımını daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz ve resimlerin kalitesi de ayrıca yüksek olacak. Twitter uygulamasında önemli yorumlarınızı yazabilmek, fakat görselli bir şekilde açıklamak istediğiniz şeyleri gösterebilmek daha iyi ve daha kolay olmaz mı, bu yüzden Twitter uygulaması kendisini değiştiriyor ve kullanıcıları için daha kolay bir hale geliyor. Bundan sonra herkes için Twitter daha kolay olacak. Facebook uygulamasında mesaj gönderebiliyor ve paylaşımlar yapabiliyorsunuz, fakat aynı zamanda oyunlarda oynayabiliyorsunuz, Twitter uygulamasında tam aksine oyunlar bulunmamaktadır ve binevi biraz daha ciddiyetin gerektirdiği, farklı yorumların her saniye paylaşıldığı bir sosyal ağ paylaşım sitesi olarak tasarlanmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.