Sınırsız ADSL Sınırsız Değil

Sınırsız ADSL Sınırsız Değil
26.05.2009
124
A+
A-

Türk Telekom’dan sınırsız tarifeyle aldığınız ADSL hizmeti artık sınırsız değil ve 15 GB ile sınırlandırılmış durumda. Türk Telekomdan yapılan açıklamaya göre suistimallerin önüne geçmek için böyle bir uygulamaya gidildiği belirtiliyor. Şu anki tarife seçenekleri şöyle:

Aylık Kota       Eski 1 Mbps Fiyatı       Yeni 8 Mbps fiyatı
4GB                     26.8 TL                               29 TL
8GB                     36   TL                                 39 TL
Sınırsız               46    TL                                49 TL

Bu tablodaki sınırsız ifadesi artık 15 GB ile sınırlandırılıyor. Hürriyet Gazetesi’inn 14 Mayıs tarihli sayısındaki habere içeriği şöyle:

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, yeni 8 Mbps hızı için fiyatların ISS’lerin daha önceki kar marjları ile orantılı hesaplandığında yaklaşık olarak şu seviyelerde oluşacağını söyledi:

Fiyatlara tüm vergilerin dahil olduğunu söyleyen Demircan, sınırsız kota seçeneğinin ise isminden anlaşılacağı gibi sınırsız olmadığını, kullanıcılar tarafından suistimalini engellemek için aylık 15 GB’lık bir kota ile sınırlandırıldığını da açıkladı.

Demircan bu sınırın ay içerisinde aşılması durumunda, kullanıcının internet erişimin kesilmeyeceğini fakat 512 Kbps hızına düşürüleceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
  1. _KmL_ dedi ki:

    ne yaptığını sanıyor bunlar? Anlamıyorum neden internet konusunda bu kadar kısıtlayıcılar? Bende bunlarla uğraşacaklarına el birliği ile porno siteleri ve diğer zararlı içerik sağlayan siteri kapatsınlar. Hem halkın kültürü-ahlakı çürümez hem boş yere net kullanımı engellenir hemde bunlara gerek kalmaz. Kullanıcı sürekli film indirip izlemek istiosa ne olucak? Parasını vericek hem de kullanamayacak:/

  2. emre dedi ki:

    ozaman ben ne kadar indirirsem indiriyim 15 gb olmaz ozaman sınırsız gerçekten de sınırsızdır…