İngilizce – Türkçe Metin Çeviri Siteleri

İngilizce bilmeyenler için İngilizceden Türkçeye online çeviri siteleri kısıtlı da olsa çözüm olabiliyor. İşte onlardan birkaçı.

http://translate.google.com
Google hizmeti olan Translate servisi ile Tükçeden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye online metin çevirisi yapabiliyorsunuz. Şu an itibari ile 41 dilde çeviri imkanınız var. En çok kullanılan çeviri sitesi.

www.hemencevir.com
Yazdığınız İngilizce metinleri Türkçeye çeviriyior. Tam olarak karşılığını alamayabilirsiniz ancak yine de işinize yarayacaktır. Eğer sitede yoğunluk varsa çevirinizi sıraya alıyor ve ne kadar süre sonra çeviri işleminin gerçekleşeceğini size gösteriyor.

www.babilturk.com
Diğer sitelere göre en büyük özelliği imla düzelt, arındır, satır birleştir ve çevir gibi seçeneklerinin olması. Ayrıca ingilizce gramer denetleme, ingilizce yazım denetleme, segment sıklığı ölçme, sözlük sıklığı ölçümü, sözlük anlamları ve çeviri ekranı gibi çok yararlı ve bir o kadar da eğlenceli programlar var.

www.cucumis.org
Diğer online çeviri sitelerinden en büyük farkı İngilizce çevirileri bilgisayar değil siteye üye olan kişiler tarafından yapılıyor olması.

İşleyiş şöyle; üye olduğunuzda size bir çeviri puanı veriliyor. Çeviri puanlarınız çeviri yaptırdıkça azalıyor. Eğer siz başkasına çeviri hizmeti verirseniz puanınız yükseliyor. Belirli dönemlerde puanı biten kullanıcıla, yeni çeviriler yapabilmesi için tekrar puan verilmekte. İngilizceden – Türçeye ve Türkçeden – İngilizceye metin çevirisi yapmakla birlikte 76 dile çeviri imkanı var.

4 YORUMLAR

  1. Roberto Jordan; sarı saçlı, rüzgar ve güneşle yanmış yüzü, ince yapılıydı. Çok zor bir göreve seçilmişti. Gerçi daha önce birçok defa yaptığı işlerden biriydi ama yinede General Golz onu bu görev için bizzat kendi görevlendirmişti. General Golz, Roberto Jordan ‘ın şimdiye kadar çalıştığı en iyi general olmasına rağmen, tümeninin taarruza başlamasıyla beraber köprüyü uçurması gerekecekti. Uçakların bomba sesleri duyulunca köprü uçmuş olacaktı.

  2. Nesiller arası çatışmalar, yani kuşaklar arası çatışmalar günümüz anlayışı çerçevesinde en fazla karşılaştığımız problemlerin başında gelmektedir.Kuşaklar çatışması özellikle günümüzde yaygın olarak görülen sosyolojik bir olgudur.Kuşaklar çatışmasının çeşitli kuramlar açısından tarifleri yapılmaktadır.

    Günümüz anlayışına göre kuşaklar çatışması,yaş grupları ve toplum arasındaki zayıf bütünleşme sonucudur.Burada gencin bütün toplumla bütünleşip bütünleşmemesi söz konusudur.

    Toplumumuzdaki sürekli değişmelerin aile ortamına yansıması sonucu eski geleneksel anne-baba ve genç ilişkisinde davranış kalıpları değişmekte, yeni ilişkiler ortaya çıkmakta ve bu yeni ilişkiler çerçevesinde gençler ile yetişkinler çeşitli anlaşmazlıklara düşmektedir.Genellikle kent ailesinde görülen bu anlaşmazlıklar kuşaklar çatışması olarak ifade edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz