Google Chrome JavaScript Kapatma

1
4204

JavaScript Kapatma eylemi web sitelerinin görsellik ve reklam amaçlı sunumları için kullandığı JavaSciptler kimi zaman rahatsız edici boyutlara ulaştığında kullanılıyor. Sayfaları sadece okunabilir ve sade arayüzle gezmek için tarayıcıların javascript özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz. Tüm tarayıcıların bu özelliği kapatmak için opsiyonları mevcut.

JavaScript Kapatma işlemi için

Google Chrome‘un son sürümü olan 10.0.648.205 versiyonunda javascript kapatma seçeneğinin olduğu sayfa önceki sürümlere göre görsel olarak değiştirilmiş. Chrome için javascript seçeneğini şu şekilde kapatabilirsiniz.

  • Ayarlar > Seçenekler penceresini aktif edin.
  • Açılan pencereden Gelişmiş Seçenekler sekmesine tıklayın.
  • Sağdaki pencereden İçerik Ayarları butonuna tıklayın.
  • Yeni bir pencere açılacak. Bu pencerede “Hiçbir sitenin JavaScript çalıştırmasına izin verme” onay kutucuğunu seçip sağ üstteki çarpı işaretine tıklayarak sayfadan ayrılın.

JavaScript Kapatma

Artık web sayfalarını javascript karmaşasından arındırılmış olarak gezebilirsiniz. Ancak bazı web sayfalarındaki kullanıcı etkileşimini sağlayan javascriptlerin de devreden çıkacağını unutmayın. Aynı yolla istediğiniz zaman javascript gösterimini aktif edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin