Facebook ve Twitter Hesabı Nasıl Birleştirilir?

Facebook ve Twitter hesaplarınızı birbirine bağlamayı biliyor musunuz? Twitter’da yazdıklarınızın Facebook’ta da çıkması için yapmanız gerekenler…

İnternet kullanıcısı olup da Facebook’u duymayan yoktur. Tüm dünyada yarım milyar kullanıcısı olan Facebook, sosyal ağ çılgınlığının merkezi konumunda.

Facebook’un liderliğini sürdürdüğü bu alanda artık bir fenomen haline gelen bir başka site daha var. Düşüncelerinizi 140 karakterle paylaşabildiğiniz Twitter da artık çok fazla insan tarafından kullanılıyor.

Facebook ve Twitter Hesaplarını Birleştirmek

Bu iki sosyal ağdaki hesaplarınızı bir araya getirmeniz mümkün. Twitter’da paylaştığınız bir ileti Facebook profilinizde de gözüksün istiyorsanız, yapmanız gerekenleri adım adım altta anlatıldığı şekilde uygulayın.

Twitter Uygulaması
Facebook ile Twitter’ı bir araya getiren bir Facebook uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaya http://apps.facebook.com/twitter/ adresinden ulaşabilirsiniz. Burada alt kısımda yer alan İzin Ver tuşuna basıp devam edin.

Karşınıza çıkan bu ekranda Twitter ve Facebook hesaplarınızı bağlamak isteyip, istemediğiniz soruluyor. Devam etmek için Twitter kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin ve Allow’a basmanız gerekiyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra iki hesabın birleştirildiğini söyleyen bu ekran karşınıza çıkıyor.

Bu ekranın orta kısmında yer alan ve yanında Facebook Profile yazan kutuyu işaretleyip, Twitter güncellemelerinizin Facebook’ta çıkmasını sağlayabiliyorsunuz.

Bu kutuyu işaretlediğinizde, sizden izin isteyen bir pencere çıkıyor. Burada Allow tuşuna tıklayın.

Twitter Ayarları
Bunları yaptıktan sonra Twitter hesabınızı açın. Sağ üst tarafta adınızın alt kısmında açılan menüde Settings bölümüne tıklayın.

Bu menüde en sağda bulunan Connections sekmesinde Facebook’taki Twitter uygulamasını görebiliyorsunuz. Eğer iki hesap arasındaki bağlantıyı kesmek istiyorsanız, buradaki Revoke Access tuşuna basabilirsiniz.

İki hesap bağlandıktan sonra Twitter’da yazdığınız iletiler, Facebook profilinizde de paylaşılmış olacak.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz