Facebook sayfa açma

Facebook sayfa açma
20.03.2013
270
A+
A-

Merhaba facebook’ta sayfa kurulumu nasıl olur? Bunu sizlere yazılı anlatım ve video şeklinde göstereceğim. Artık sizin de paylaşım yapacağınız bir sayfanız olacak. Başlamadan önce bir iki tane önemli şeyler hatırlatmak istiyorum. Sayfanızın adını ve sayfanızın linkini bir daha değiştiremezsiniz. Ona göre istediğiniz adı ve linki dikatli seçmelisiniz. Hazırsanız anlatıma başlıyorum.

Öncelikle şu  http://www.facebook.com/pages/create/?ref=bookmarks adrese giriş yapıyoruz. Bu adres bizim sayfamızı açmak için ilk başlangıç çubuğumuz. Bundan sonrası ise çorap söküğü gibi gelecektir.

Karşımıza altı adet sekme çıkacak (Yerel İşletme veya Yer, Şirket, Kuruluş veya Enstitü, Marka veya Ürün, Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış kişi, Eğlence ve Dava veya Topluluk) bu sekmelerden sizlere uygun olanı seçin. Ben eğlence sekmesini seçtim. Albüm, dergi, film, kitap, kitapçı, spor, şarkı, sinema ve benzeri kategoriler karşıma çıktı bunların içinden de bana uygun olanı seçerek aşağı kısımda bulunan adınız kısmına geçtim. Buraya istediğiniz adı yazacaksınız. (Örnek: Eğlence Mekanı, Zaman Tüneli, Kitap Ruhu gibi.) Mesela kitap için sayfa oluşturacaksınız. Adınız yazan yere kitabın adını yazacaksınız. Hemen onun altında bulunan Facebook Sayfaları Koşullarını kabul ediyorum (Bu koşullar ise erotik şeyler paylaşmayacağım, hakaret etmeyeceğim tarzında sözleşmeler.) yazısının yanında ki klik tuşuna da bastıktan sonra kullanmaya başla diyoruz.

Ardından ikinci sayfaya yönlendiriyor sistem bizi. Bu ikinci sayfada ise sayfamızın resmini yüklememiz gerekiyor. Bilgisayardan yükle sekmesine tıklıyoruz resim dosyamızı bulup aça basıyoruz ve resim sisteme birkaç saniye sonra yükleniyor. Tabi bu durum biraz sizin internet hızınıza da bağlı oluyor. İnternetiniz yavaş ise bir dakikaya kadar çıkıyor yükleme süresi. Neyse resim yüklendikten sonra İleri sekmesine basıyoruz ve hakkımızda sayfasına geliyoruz.  Burada hakkımızda bilgileri veriyoruz. Eğer bir kitapçı dükkânını seçtiysek ya da lokanta gibi yer seçtiysek telefon numarasını iş yerinin adresini gibi bilgileri veriyoruz. Bilgileri verdikten sonra kaydet tuşuna basıyoruz ve üçüncü bölüme geçiyoruz. Üçüncü bölüm olarak reklamları etkinleştirin adlı yazı karşımıza geliyor o yazı ile hiç ilgilenmeden geç diyoruz. Geriye kalan o ufak tefek işleri zaten sizler halledebilirsiniz. Yani o işler ise arkadaşlarınızı davet etme, paylaşımlarda bulunma efendime söyleyeyim internet sitenizi ekleme gibi gibi.

Videolu anlatımı izlemeden önce sizlere şu püf noktalarını da vermek istiyorum. Eğer sağlam bir üye kitlesi oluşturmak istiyorsanız sağlam, gerçekçi paylaşımlarda bulunup dine, dile, ırka, etnik kökene vs… tarzda küçük düşürücü aşağılayıcı paylaşımlar yapmamanız gerekiyor. Güvenmediğiniz, tanımadığınız kişiyi de yönetici yapmayınız. Son olarak ise beğenme uygulaması, takipçi artırma uygulaması falan filanda kullanmayınız. Yoksa bütün emekleriniz boşa gider. Bu durum ile ilgili Atasözlerinden verilecek en büyük örnek ise ”Az İle Yetinmeyen Çoğu Bulamaz.” Umarım dediğimi anlamışınızdır.

Soran çok olduğu için söylemek istiyorum video ekran kayıtlarını alırken kullandığım programın adı Camtasia Studio 8’dir. İsteyen olursa program tarafımca upload edilip paylaşıma sunulacak ve tarafımca detaylı anlatımı yapılacaktır .

Sevgilerimle…

ETİKETLER:
YORUMLAR
  1. bahar dedi ki:

    çok güze bir numara valla

  2. buse altınel dedi ki:

    ben kendime facebook açmak istiyorum.