Paralı Facebook Devrede

0
11474

2012 Yılının ortalarında Facebook’u paralı yapacağız sözlerini söyleyen Mark ZUCKERBERG dediğini yaptı ve artık Facebook’ta mesaj yollamak paralı oldu.

Arkadaş listenizde bulunmayan bir kişiye mesaj yollamak istiyorsanız eğer belirlenen ücreti ödemeniz gerekiyor aksi takdirde ücret ödemeden gönderirseniz mesajlar diğer klasörüne düşüyor. Birçok kişi de bu diğer klasöründen haberdar olmadığı için mesajlar gözükmüyor ve üç gün içerisinde okunmayan mesajlar Facebook’un spam mesaj temizleme uygulaması sonucu siliniyor.

Tanımadığınız bir kişiye mesaj göndermek için mesaj sayfasını açtığınızda sizi alt tarafta bir not ile iki seçenek bekliyor.

… ile bağlantın olmadığından mesajın normalde kendisinin Diğer klasörüne düşer ancak bir ücret karşılığı mesajının kendisinin Gelen Kutusuna düşmesini sağlayabilirsin.

* 0,53 TL TRY ödeyerek bu mesajı kendisinin Gelen Kutusuna gönder. [?]
* Bu mesajı kendisinin Diğer klasörüne gönder —  Bu nedir?

Facebook’ta görünen seçeneklerin sonunda [?]simgesinin ve Bu nedir? Yazısının üstüne tıkladığınız zamanda ise sizlere şu şekilde bilgilendirme sağlıyor.

[?] Facebook mesajlarında spama izin verilmez ve ödeme yapman mesajının spam olmadığını doğrulamaya yardımcı olur.

Bu nedir? Diğer klasörünüz, gelen kutunuza düşmemesi için spam mesajların, filtrelenen mesajları ve e-postaları bulacağınız yerdir.

Ücreti ise kredi kartınız ile ödüyorsunuz.

Ayrıca facebook üzerinden yayımlanan bir yazı sonucunda da sizlere şöyle bir bilgi veriyor.

Mesajların deneme sürümünü tamamladık. Önümüzde ki zamanlarda ücretlendirme sistemini arkadaş olarak ekleme bölümünde de olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz