Facebook, Tatil Alışverişleri için Yenilikleri Hayata Geçiriyor

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, alışveriş piyasasında yenilikler yapmaya devam ediyor.

Facebook, Tatil Alışverişleri için Yenilikleri Hayata Geçiriyor
07.11.2019
A+
A-

Facebook tarafından yapılan bir pazar araştırmasına göre, Amerika’da tatil alışverişi yapan ailelerin neredeyse yarısı, Kasım ayından önce alışveriş yapmaya başlıyor. Yani bu aylar, sosyal medyadan alışveriş yapanlarla ilgili harekete geçmek için çok uygun zamanlar.

Bu konuyla ilgili çalışmalar yapan Facebook ve sahibi olduğu Instagram platformlarında, hem kullanıcılarına yardımcı olmak hem de işletmelerin daha iyi iş yapmasını sağlamak adına, özelleştirilebilir hikaye şablonları ve Messenger, Instagram gibi direkt mesajlaşma hizmeti veren servislerinde e-ticarete yönelik geliştirmeler yapacak.

İşte yapılacak bu yeniliklerin kısa birer özeti:

Özelleştirilebilir Hikâye Şablonları

Bildiğiniz gibi birçok marka, Instagram ve Facebook hikayeleri kullanarak kullanıcılarına ulaşmayı hedefliyor. Yayınladıkları bu hikaye reklamlar sayesinde kullanıcıları kendi sayfalarına çekebiliyor ya da kaydırma özelliği sayesinde direkt olarak internet sitesi alışverişlerine yönlendirebiliyorlar.

İşte bu özelliğin yaygın olarak kullandığının farkında olan Facebook, işletmelerin daha ilgi çekici hikayeler paylaşabilmesi ve kullanıcıların daha ilgili olmalarını sağlayabilmek adına hikaye özelliğine iyileştirmeler getiriyor.

Facebook ve Instagram hikayelerinde yapılacak yenilikler sayesinde işletmeler tarafından özelleştirilebilir hikaye şablonları geliştirecek.

Messenger ve Instagram DM’de yapılan geliştirmeler

E-ticaret sitelerinin yanında çok hızlı şekilde büyümeye devam eden bir diğer alışveriş portalı da sosyal medya. Facebook da bu alanı desteklemek adında, müşterileriyle işletmelerin iletişimlerini kuvvetlendirmek için, hem Instagram DM’de hem Messenger’de iyileştirmeler yaparak yeni özellikler ekleyeceğini belirtiyor.

Yapılan açıklamalara göre gelecek özellikler arasında, müşterilisteleri, kayıtlı cevaplar ve zamanlı mesajlar da yer alacak.

Bu sayede işletmeler, müşterilerini farklı listelere ayırarak istedikleri duyuru ve açıklamaları daha hızlı ve kolay şekilde yapabilecekler. Bunun yanında sık verdikleri cevapları kaydederek tekrar tekrar yazmak zorunda kalmayacaklar.

Instagram DM ve Messenger’e getirilecek son özellik ise, kapalı oldukları ya da telefon başında olmadıkları zamanlarda da mesaj gönderebilmeleri sağlayacak olan zamanlı mesajlar olacak. Bu sayede kullanıcıları ile 7/24 iletişimde kalmış olacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.