Ücretsiz Stock Fotoğraf Siteleri

Yüksek kaliteli fotoğraflara ihtiyacınız varsa burada tanıtılan ücretsiz stock fotoğraf siteleri işinizi fazlasıyla görecektir.

Ücretsiz Stock Fotoğraf Siteleri
05.05.2020
A+
A-

Eğer görsel projeler üzerinde çalışıyorsanız, veya bir tasarım işleriniz varsa ya da kişisel ihtiyaçlarınız için ücretsiz telif hakkı olmayan yüksek kaliteli fotoğraflar arıyorsanız net üzerinde bu tür fotoğrafları barındıran oldukça kaliteli siteler var. 

Ücretsiz olarak fotoğraf indirip kişisel ihitiyaçlarınız için kullanabileceğiniz altı adet siteyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Pexels

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

En çok kullandığım fotoğraf sitesi. Kesinlikle arşivinizde olması gereken bir ücretsiz fotoğraf sitesi. Pexels de yine arama barı bulunan ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden. Geniş bir fotoğraf veri tabanına sahip olan Pexels’te üyelik şartı olmadan fotoğrafları indirip kullanabiliyorsunuz.

Pixabay

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

Aradığınız fotoğrafları kolayca bulabileceğiniz harika ücretsiz foroğraf sitelerden biri de Pixabay. İstediğiniz anahtar kelimelerde arama yapabiliyor olmanız. Büyük boyutlu görselleri üye olmadan indirebilirsiniz, ancak XL görseller için üye olmanız gerekiyor. Çok profesyonel çalışmalar yapmayacaksanız indirdiğini fotoğraflar kesinlikle yeterli olacaktır.

Gratisography

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

Özellikle eğlenceli ve yüksek kaliteli stok fotoğraflar arayanlar için güzel bir kaynak olan Gratisography’e her hafta yeni görseller ekleniyor. İndirmesi ise birçok stok fotoğraf sitesine göre çok daha zahmetsiz. Tek eksiği arama yapamamanız.

Unsplash

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

Arayüz açısından vasat ancak kaynak açısından yeterli bir site olan Unsplash’e her 10 günde bir 10 yeni fotoğraf ekleniyor. Burada da yine fotoğrafları indirmek için üye olmanıza gerek yok ve fotoğrafların lisans problemi de yok.

SplitShire

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

Gezerken çok keyif alacağınız sitelerden bir tanesi olan SplitShire çeşitlilik açısından da oldukça yeterli. Fotoğrafları kolaylıkla indirip gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Arama yapabildiğiniz için de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

FREEIMAGES

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

Free Images ücretsiz stok görsel indirebileceğiniz bir başka web sitesi. Kaynak açısından oldukça fazla görsel seçeneğine sahip. Yine kategori seçenekleri ve arama opsiyonunuz mevcut. Yalnız dikkat etmeniz gereken ufak bir detay var. Arama yaptıktan sonra en üstte çıkan görseller IStock önerileri. Yani ücretli bir stok fotoğraf sitesinden öneriler düşüyor. Biraz aşağı inince ücretsiz fotoğrafları görebilir ve indirebilirsiniz. Bir de görselleri indirebilmek için önce üye olmanız gerekiyor. Ancak kesinlikle kredi kartı bilgileri istenmiyor. Beğenirseniz kolayca üye olup görselleri indirebilirsiniz.

THE STOCKS

Ücretsiz stock fotoğraf sitesi

Bu siteyi sık kullanılanlara eklemeniz kesinlikle önerilir.

The Stocks bütün ücretsiz stok fotoğraf sitelerini tek bir platformdan gezmenizi ve arama yapmanızı sağlayan harika bir web sitesi. Sol barda bulunan birçok ücretsiz fotoğraf sitelerinden birine tıklayarak aynı sayfada o site içerisinden stok fotoğrafları görebiliyorsunuz. Tamamında indirme işlemi de çok basit. Sekme sekme gezmek istemeyenler için The Stocks mükemmel bir alternatif.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.