Topuklu Ayakkabılar ve Ayak Sağlığı

Ayak Sağlığı mı? Şıklık mı? Hangisi Daha Önemli sizin için?

Topuklu Ayakkabılar ve Ayak Sağlığı
19.04.2013
514
A+
A-

Ayak sağlığı için Ayakkabı seçimi çok önemlidir. Ayakkabı tercihlerini ayak yapınıza göre ve mevsimine göre en uygun olanını tercih etmelisiniz.

Topuklu ayakkabılar ne kadar şık dursa da ve bayanların gözlerini kamaştırsa da, ayak sağlığını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

Bayanlar eğer ayak sağlığınızı düşünüyorsanız önceliklerinizi değiştirmeyi öğrenmelisiniz.

Kış mevsiminde ister istemez, çizme ve botlar tercih ediliyor. Ofis ortamındasınız ve bütün gün o kapalı, havasız çizmelerin içinde ayaklarınız.

Hava almayan ayaklar zamanla koku yapmaya başlar ve ayak sağlığı bozulur.
Bunu önlemek için, ayakkabılarınızı günlük olarak havalandırmalısınız ve ayak temizliğine mutlaka özen göstermelisiniz. Ayrıca ofiste şahsi bir dolaba sahipseniz, ayağınızı çizme ve botlardan kurtaracak daha rahat bir ayakkabıda bulundurmanız mümkün.

Bayanların en büyük yanlışı, ofis ortamında dahi olsa şıklığı elden bırakmak istememeleridir. İş ortamında giyilen topuklu ayakkabılar, hem ayağınıza yük, hem de sırtınıza yüktür. Çünkü birçok insan ayaklarının yorulduğunu sanır oysa ayak yorgunluğu tüm bedeni de yorar.
Ofis ortamında topuklu giyimden uzak durmanız tüm uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Ayak sağlığı sadece temiz tutmakla sağlanmaz. Aynı zamanda ayağın rahatı da büyük bir önem arz etmektedir. Sivri burun topuklu ayakkabılar zamanla ayak sağlığını bozmakla birlikte, ayağın şeklini de bozmaktadır.

Topuklu Ayakkabılar ve Ayak Sağlığı

Yaz mevsiminde babetler, sandaletler ayak sağlığı için en uygun ayakkabılardır. Çünkü babetler düz taban ve ortopedik olduğu için ayaklar rahat edecektir. Sandalet tarzı ayakkabıları tercih etmeniz ise sıcak ve nemli havalarda ayağınızın hava almasını sağlayacaktır.

Sözün kısası ayak sağlığını önemsiyorsak eğer, önceliğimiz şıklık olmamalı. Hem babet ve sandaletlerde günün ve mevsimin modasını şık bir şekilde yansıtmaktadır.

Seçim sizin, ayak sağlığınız ellerinizde!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.