Şal Modası IN, Eşarp Modası OUT

Şal Modası IN, Eşarp Modası OUT
10.04.2013
A+
A-

Bundan bir kaç yıl öncesine kadar her yıl farklı renk ve desenlerde Eşarplar modaydı. Renk renk modelleriyle başörtülü bayanlara hitap eden eşarplar günümüzde yerini Şallara bıraktı.

Daha doğrusu Şal örtüler daha çok genç kesime hitap etmekte.

Orta yaşın üstündeki bayanlarımız hala eşarptan vazgeçemiyor. Fakat gençler yeniliklere açık ve gündemin modasını takip etmekteler.

eşarp kullanan kesimden zaman zaman Şal örtüler hakkında eleştiriler gelse de Şal örtüler çoktan Modada yerini aldı bile.

Şal örtüler kullanım açısından Eşarba göre çok daha pratik. İlk kullanılmaya başlandığı zamanlar bağlama modellerine alışana kadar ve pratiklik kazanana kadar sıkıntı yaşanabilir. Ancak daha sonrasında Eşarplara göre fazlasıyla rahat olduğu anlaşılmaktadır.

Daha önce eşarp kullanan biri olarak ilk zamanlar Şal örtülere karşı bende ön yargılıydım. Fakat ön yargım kendimle alakalıydı. Ön yargımın nedenine gelecek olursak; Alsam kullanabilir miyim? Bağlamakta zorlanır mıyım? Ya da bayansal “yakışır mı?” gibi sorular kafamı kurcalamıştı. Daha sonraları Şal kullanımı arttıkça ve Şalın daha rahat olduğunu gördüğümde tüm kafamdaki soruları bir kenara itip bu rahatlığın keyfine bende karıştım. Bende Şal kullananlardan biriyim şu an ve farklı renkleriyle gardırobumda aylar öncesinden yerini aldı.

Şal gerçekten günümüzün ve hatta geleceğin başörtü modası olmuş durumda. Çünkü kullanımı hem pratik hem de fazlasıyla rahat.

Şallar farklı desen ve renkleriyle şıklığı yansıtıyor. Saten şallardan, ipek şallara ve lazer kesimli şallara kadar farklı çeşitleri bulunmaktadır. Sade renklerden, dönük renklere kadar renk renk çeşitleri var. Dantelli Şallar ise 2013 modasına adını yazdırdı.

Bahsettiğimiz avantajlarına baktığımızda şalların günümüz modasında ki yeri asla göz ardı edilemez. eşarp modası ise çoktan Out oldu bile…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.