Gösteriş mi? Rahatlık mı? Topukluları Giymeden Bir Düşünün!

0
953

Birçok bayanın gösteriş dediğini duyar gibiyim. Güzel görünmek uğruna birçoğumuz rahatlığı göz ardı ediyoruz. Oysa hiçbirimiz farkında değiliz güzel görünelim derken daha da çirkinleştiğimizi.

Zerafet ve şıklık; gösterişlik değildir benim gözümde. Tam tersi giydiğini taşıyabilmektir asıl zerafet.

Bacaklarını ön plana çıkarmak için Yüksek topuklu giyen kadınlar çokça mevcut. Ama birde “Bana yakışıyor mu, taşıyabiliyor muyum?” diye düşünen hiç yok. Hem cinslerimi eleştirmek istemem ama görmezden de gelmek mümkün değil.

Çünkü hiçbir bayan giydiğini kendisi için giymez. Ya beğenilme çabası içindedir ya da hem cinslerinden daha güzel olma çabası içindedir bu da kıskançlığın ön planda olduğunu gösterir.

Bu tür davranışlarda ancak gösteriş anlamı taşır.
Yalnız gösteriş bazen rezalete bile dönüşebiliyor. Topuklu ayakkabıyla yürümesini beceremeyen ama yine de inatla giyenler. Yapmayın!

Topuklu ayakkabıyla düşenleriniz üzgünüm ama gerçekten komik görünüyorsunuz. Aynı zamanda bu davranışınız şık değil rüküş olmanıza neden oluyor.

Hadi rüküşlüğünüzü bir kenara bırakalım ya düştüğünüzde burkulan ayağınız. Gitti ayaklar!

Arkanızdan yapılan konuşmaları, dedikoduları şimdiden duyar gibiyim.

  • Değer mi?
  • Sizden önemli mi?
  • Ayşe, Fatma giyiyorsa düştüğünüzde elinizden tutar mı?

Bu soruları hiç düşündünüz mü?

Bence giymeden önce yazımın ilk satırlarında bahsettiğim “Taşıyabiliyor muyum?” sorusunu önce sorun kendinize. Çünkü düştükten keşkeler fayda etmez!

Eğer taşıyamıyorsanız bence hiç denemeyin. “Herkesin giydiğini giymek şıklık değildir, onun üzerinizdeki duruşudur.” bunu asla unutmayın. Bazen çok sade bir giyim bile sizi gittiğiniz partide ya da bir gecede “Günün Şık Bayanı” yapabilir.

Sadece gösterişi değil, rahatlığı da ön planda tutmayı unutmayın benden bir nasihat sizlere.

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin