Google Sorgu Önerilerini Kapatın

Her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google’ da, arama yaparken sonuçlara en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan “Google Suggest” teknolojisi yani “Google Anında Arama” özelliği sayesinde çıkan öneriler ve toplam sonuçlar sayısal veriler halinde listelenmektedir.

Google arama kutucuğuna yazdığımız herşey belirli bir süre/sayı şeklinde hafızada kalır ve arama kutucuğuna yazarken bize öneriler halinde gösterilir. Biz de istediğimiz arama geçmişini seçili hale getirip DEL tuşuna basarak silebiliyoruz.

Sizde “Google Suggest” yani “Google Anında Arama” önerilerini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken www.google.com.tr/preferences linkine gidin, burada “Arama Ayarları” ana başlığı altında yer alan “Google Anında Arama” tahminleri başlığı altındaki “Anında Arama Sonuçlarını hiçbir zaman gösterme” seçeneğini seçerek “Kaydet” tuşuna basın. Yapılacak işlem bu kadar, anında arama özeliği devre dışı bırakılmıştır.

Ayrıca “Arama Ayarları” ana başlığı altında yer alan “Sonuçların açılacağı pencere” başlığı altındaki “Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç” seçeneğini onayladığınızda ise linkler farklı pencerede açılacak, böylelikle her seferinde arama sayfasına tekrardan dönmek zorunda kalmayacaksınız.

NoName

Eğitimci olup, internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu