Excel’de İki Tarih Arasındaki Farkı Gün Olarak Almak

2
3840

A1 hücresine doğum tarihinizi B1 hücresine bu günün tarihini yazın. (“Bugünün tarihini =BUGÜN()” formülü ile yazarsanız güncel olarak gün sayısı her gün 1 artacaktır.)

C1 hücresine =B1-A1 formülünü girin.

Sonuç değeri C1 hücresinde gösterildiğinde anlamsız gibi duran bu sonuç üzerinde küçük bir operasyonla istediğimiz gün sayısını elde ederiz. Bunun için C1 hücresini seçin ve BİÇİM>HÜCRELER i tıklayın. Buradan “Sayı” sekmesine gelin ve Kategoriler listesinden “Genel” komutunu tıklayın. Tamam dediğinizde C1 hücresinde istediğiniz sayının gelmiş olduğunu göreceksiniz.

Yukarıdaki işlemi Sayı sekmesindeki Sayı komutunu tıklayıp basamak değerini 0 (sıfır) olarak ayarlarsanız aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Excelde YEARFRAC fonksiyonunun Türkçe karşılığı YILORAN .

    Yanılıyor olabilirim ancak işletim sisteminin dilinden değil, office programının dilinden kaynaklanan bir sorun. Türkçe Xp kullanıp İngilizce office kullanırsanız YEARFRAC foksiyonu çalışacaktır.

  2. excel2000 ingilizcede iki tarih arasından yıl sayısını yearfrac(h6,j6,0)ile bulduruyorum.ancak budosya XP türkçe sürümlü bilgisayarda işlemiyor.yıloran denince oluyor.bunun çözümü varmı .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz