Excel – Not ve Davranış Çizelgesi

Davranış notlarını ve ders notlarını girebilmeniz için hazırlanmış excel çalışması.

Boyut: 9.8 Kb

Download:

  Not-Davranis Cizelgesi (10,2 KiB, 11.302 kez)

 

20 YORUMLAR

 1. Merhaba
  ben sabit bir yazının belli kısımlarına değişken veri eklemek istiyorum nasıl yapabilirim mesela
  bir hücreye “ali bugün okula saat dörtte gitti”
  yazmak istiyorum ama “dörtte” ifadesini başka bir hücreden almasını istiyorum nasıl yapabilirim yani formül şunun gibi bir şey olacak “=ali bugün okula,+H2,gitti”

  • Herhangi bir hücredeki referans ile kendi metninizi rahatlıkla birleştirebilirsiniz. Sorduğunuz soruya göre;

   A1 hücresine GİTTİ igadesini yazın.

   B1 hücresine alttaki formülü girererek kendi metninizle A1 hücresine girdiğiniz veriyi birleştirebilirsiniz.

   Formül: =” Ali bugün okula “&A1

   Sonuç: Ali bugün okula GİTTİ

   • Yorumsuz; yorumun için teşekkürler yalnız ben tam olarak ifade edemedim durumumu şöyle ki A1 hücresinde yazmasını istediğim yazı “ali okula saat dörtte gitti” yalnız bu cümledeki “dörtte” ibaresini K1 hücresine yazdığım yerden alsın istiyorum yani ben K1 hücresine “beşte” yazınca A1 hücresi otomatik olarak “ali okula saat beşte gitti” yazsın istiyordum. bunu birleştir formülü ile çözdüm yardım için teşekkürler. şimdi şöyle bir problemim var: aynı örnekten gidecek olursak “ali okula 14.12.2009 da gitti” yazmak istiyorum, bu cümledeki değişken “14.12.2009”
    bunu K1 hücresine yazıyourm ama A1 hücresinde “ali okula 41524 da gitti” gibi bir şey çıkıyor (K1 hücresinde 14.12.2009 yazmasına rağmen A1 hücresine gelirken bu tarih sayıya dönüşüyor) ama ben tarih yazmasını istiyorum hücreyi tarih olarak ayarladım ama olmadı bununla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. önceki göndermiş olduğum bilgi isteminin düzeltilmesi,

  sayfa1 deki A1 hüresine her yazdığım isim sayfa2 de A1 den başlayarak aşağıya doğru nasıl yazdırabilirim yardımcı olursanız sevinirim
  Mesela Sayfa1 A1 hücresine hasan yazdım
  sayfa2 de A1 hüresine yazacak ancak ben tekrar sayfa1 A1 hücresine veli yazdığım zaman sayfa2 de A2 hücresine yani ben sayfa1 A1 hüresine yazdıkça sayfa2 de A3, A4 gibi….. devam etmesini istiyorum

  • Sayfa1 de örneğin A1’de A10 a kadar verilerimiz olduğunu düşünelim. Sayfa2’ye geçin ve A2 hücresine şu formülü yazın.

   =Sayfa1!A1

   Fareyi formül girdiğiniz Sayfa2’deki A2 hücresinin sağ alt köşesine getirin ve imleç + şeklini aldıktan sonra sağ tuşa basılı tutarak A11 hücresine kadar sürükleyin. Artık Sayfa1’de A1 – A10 veri aralığına girdiğiniz veriler Sayfa2’de A2 – A11 aralığında otomatik olarak görünecektir.

 3. kullanım amaçlı demişsin paylaşmayabilirsin ama sayfa aktarımı ile ilgili nasıl bir yol izleyebiliriz?
  notlar sayfasına girdiğimiz verilerin gözlem sayfasına aktarılması hakkında yardımlarını rica ederim.
  veya şifreyi söylerseniz çok fazla dua alırsınız 🙂

 4. Ben excel fonksiyonlarını çok iyi bilmiyorum. Burası faydalı bilgiler verdi fakat Not ve Davranış çizelgesi konusunda arkadaşlara katılıyorum.

 5. Dostum çok güzel bir tablo hazırlamışsın, ellerine sağlık. Gözlem sayfasında açılır listeyi ya da sayfayı nasıl tasarladığın hakkında bilgi verirsen sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz