Evlerde aşırı garip iç tasarımlar

Alışılmadık evler için iç tasarımlar sınır tanımazken bu yazımızda en tuhaf ve benzersiz iç tasarımların listesini bulabilirsiniz, okumaya devam edin.

İç tasarımlar genellikle standart odadır ve iç dekorla hayat bulur, peki ya sıra dışı bir oda tasarımıyla başlarsanız? Bugün, her birinin kendi görünümü, dekoru, mobilyası ve konumu açısından farklı olan ve hepsi kendine özgü olan bazı çok tuhaf oda tasarımlarına göz atacağız! İşte aklınızı başınızdan alacak Garip Oda Tasarımları!

Akvaryum yatak odası tasarımı

Akvaryumu yatak odası tasarımı

Eşsiz ve sıra dışı ev tasarımlarına sahip olmak ve nerede olursanız olun bunlardan en iyi şekilde yararlanmak gerçekten harika. Bu yatak odası tasarımı, sizi şaşırtacak gerçekten yaratıcı ve sıra dışı iç tasarımlardan oluşuyor.  Odada bir havuz, balkonda bir havuz, arka bahçe için parlak fikirler, akvaryumlu sıra dışı bir yatak odası görebilirsiniz.

Uzay odası ve karşınızda Evren

Uzay odası

“Dünyanın her yerindeki tasarımcılar ve sanatçılar, kendilerini geleneksel tasarım yöntemlerinden kurtarıyor ve yaratıcı konseptlere dalıyorlar.”

Dünyanın ilk uzay otelini inşa etme projesinin duyurulmasından sonra, çocukluk hayali olan astronot olma hayalini gerçekleştirmek artık sanıldığından daha yakın.

Galactic Suite Space Hotel, Barselona merkezli mimar ve Galactic Suite Group’tan eski uzay mühendisi Xavier Claramunt’un tararından tasarlanmış. Tesis, Dünya yörüngesinde 450 km uzaklıkta olacak şekilde tasarlandı ve bir seferde dört ila altı gün boyunca maksimum dört misafir ve iki astronot barındıracak.

Eliptik yapılar: koza

Eliptik koza

Güzel bir sanat eseri ve yerçekimini tanımlayan merdivenleri, çığır açan tasarım için beklenmedik bir ilham kaynağına dönüşüyor. Bu tasarım, tek bir spiral zeminden inşa edilen bağımsız, eliptik bir yapıdır.

Bina ofis olarak kullanılmaktadır ve tüm ayrı mekanlar yükselen rampa boyunca düzenlenmiştir. Bir binayı yatay katlara bölmenin daha geleneksel yolunu ortadan kaldırarak, eliptik zemin, işyerinde yeni bir ‘iletişim ortamı’ türünün bulunabileceği benzersiz bir ortam yaratmış.

Bu, işyerinde artan etkileşim ve işbirliği için bir dizi olasılığa izin verebilecek benzersiz bir mekânsal deneyim var.

Spiral zeminlerin yanı sıra, binanın iç kısmının bir diğer merkezi yönü, binayı ışıkla dolduran ve sıcak ve davetkar bir ofis ortamı yaratan ana atriyumdur. Elipsler yukarı çıktıkça genişliyor ve çarpıcı biçimde geniş çatı penceresine ulaşıyor.

Aquatio Cave Hotel & Spa

Aquatio Cave Hotel & Spa

Bu Aquatio Cave Hotel & Spa’da 35 konuk odası ve tepenin kayalık yüzünde süit odalar var. Bazıları kireçtaşıyla kaplanmış oymalı tonozlu tavanların altında, döşemelerin çoğu orijinal taştır, temizlenmiş ve cilalanmıştır. Bu, misafir odalarında ve süitlerde taşlar yerinde şekillendirilmiştir.

Çizim Oteli

Çizim oteli

Paris’teki Drawing Hotel’in iç tasarımından bir görüntü. Tasarımdan sorumlu sanatçı bu konuda tam yetkili ve otelin tasarımında tamamen kendi fikirlerini ve çizimlerini kullanıyor.

Salıncaklı Masa

Salıncaklı masa

Bu salıncak masasına sahip olmak istemeyen var mı? Salıncakta oturduğunuzda yemekleriniz kesinlikle daha rahat ve rahat olacak. Salıncak seti ve masanın eşsiz bir şekilde uyumlu. Dış mekan veya iç mekan kullanımı için mevcuttur. Nakliye için parçalanır ve kolaylıkla yeniden monte edilir.

Dikdörtgen paslanmaz çelik çerçeveden yapılmış ve ceviz kaplı bir masanın etrafında altı ceviz tepeli salıncak bulunan bu özel sallanan masanın ortasında sevimli bir küçük saksı kutusu bulunuyor.

Tavan Kitaplığı

Tavan kitaplığı

Siz ne düşünürsünüz bilinmez ama bu tasarım gerçekten çok garip. Kitaplarınıza ulaşmak için oda içinden uzatılan uzun bir merdivene ihtiyacınız var.

Ağaç Ev Oyun Odası

Ağaç ev oyun odası

Birçok insan evinde gizli bir odaya sahip olmayı hayal eder. Çocuklarınızı eğlendirmek için bu tasarım harika bir yöntem ve gizli bir odanın gizemini ile birlikte daha da ilgi çekici hale getirilmiş. Bazı gizemli şeyler hareketli bir kitaplığın arkasında, bazıları Dolapta, bazıları ise ranzalarda gizli.

Çocuklar için bu kapalı ağaç evde bir ip köprü, bir tırmanma ağı ve çocukların oyun eşyalarını üst seviyeye taşımaları için bir makara sistemi bulunmaktadır. Küçük bir kapı, birinci kattaki ana oyun odasına, üst kata ise gizli bir ambar kapısına açılmaktadır. Çocukların dışarıya bakması için küçük pencereler vardır.

Odayı Ormana Çeviren Avize

Odayı Ormana Çeviren Avize

Farklı oda aydınlatmaları, yaşam alanının görünümünü ve hissini tamamen değiştirebilir. Bu modern avize sizi doğrudan büyülü bir ormana götürecek! Ampul, avizenin ortasına yerleştirildiğinden, her duvara ve tavana 360 derecelik bir gölge oluşumu yansıtarak, canlı bir oda dekoru hissi yaratıyor.

Gölgeler odayı sararak duvarları dalların, çalıların ve boğumlu ağaçların asi gölgelerine dönüştürür.

Merdiven Kaydırağı

Merdiven Kaydırağı

Merdiven çıkmak yerine aşağı kaymayı tercih edenler için harika bir tasarım. Çocuklarınız varsa, kesinlikle daha sık kaymaktan heyecan duyacaklar. Bu sarmal merdiven kaydırağı gerçekten yaratıcı ve eğlenceli. Artık tırabzanı aşağı kaydırmaya gerek yok.

Banyonuzun Altında Cam Zemin

Banyonuzun Altında Cam Zemin

Bu tasarım bir binın tepesinde yer alan çatı katının yeni iç mekanı için tasarlandı. Kullanılmayan 15 katlı bir asansör boşluğunun üzerine yerleştirilmiş cam zeminli banyosu internette bir sansasyon haline geldi. Bazı yorumcular, ‘bu banyo kelimenin tam anlamıyla sizi korkutacak’ diye yorum yapıyor.

“Projenin karakteristik bir özelliği, başlangıçta ikinci bir asansör için tasarlanmış ve hiç kurulmamış bir hacmin, 15 katın tümüne bakan cam zeminli bir odaya dönüşmesidir. Tüm bunları şeffaflık ve malzemelerin sadeliği kavramlarıyla harika görünüyor. ”

Hamak Yatak

Hamak Yatak

Hamağınızı nereye asardınız? Belki arka bahçede veya verandada. Evin içinde bir hamak yapmaya ne dersiniz? Misafir yatak odalarına, çocuk odalarına, ev ofislerine veya kapalı bir verandaya asılı hamak yatakları şaşırtıcı bir dekorasyon olabilir.

Merdiven Altı Deposu

Merdiven Altı Deposu

Her evde daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyulur. Neyse ki, bir merdivenin altındaki genellikle ihmal edilen alan, çekmeceler ve dolaplar için ideal bir yer sağlar. Bu şık merdiven altı depolama örneği, ayakkabı ve diğer eşyaları saklamak için ayrı bir alan sunuyor.

Masa Tenisi Kapısı

Masa Tenisi Kapısı

Masa tenisinin sadece oyun odaları için olduğunu söyleyen her kimsenin söylediğini çürütmek isteyen sanatçı kapıların gerektiğinde masa tenisine dönüşeceğini göstermiş. Bu, dışarı çekilebilir bir pinpon masası olarak ikiye katlanan gerçekten aktif kullanılan bir kapıdır.

Bu kapı tıpkı diğerleri gibi açılır ve kapanır. Aradaki fark, iç panelin yukarı ve aşağı katlanmasıdır, böylece bir pinpon masasını açabilir, bir çift raket ve bir top alabilir ve masa tenisi oynayabilirsiniz.

Transparan Küvet

Transparan Küvet

Farklı bir küvet arayan bazı ev sahipleri için tasarlanan bu küvet mermerdir. Tasarımcılar, müşterilerinin şeffaf küvetlerin sağladığı lüks havasını beğendiğini söylüyor. Cazibe, çocuk banyolarından yaşlı müşterilerin ikinci evlerindeki zarif ebeveyn banyolarına kadar her yaştan insanı kapsıyor.

Okuma Köşesi

Okuma Köşesi

Kaotik hayatımızda, sorumluluktan arınmış bir öğleden sonra, hatta beş dakika bir lükstür. Ancak evlerimizde iç tasarımlar doğru şekilde yapılarak, roman okumak, dergi yığını üzerinde çalışmak, hatta bir çamur maskesi takıp meditasyon yapmak gibi kişisel bakım etkinliklerine yer ayırırsak, bunları yapmak için harika bir köşeye sahip olabilirsiniz.

Bir okuma köşesi bunu rahatlıkla yapabilir. Yumuşak bir sandalye, peluş yastık ve sedir, favori bir okumayı açmaya davet olsa da, okuma köşesi oturup nefes alabileceğiniz bir yerdir. İster bir köşe, isterseniz de evinizin tamamı sizin ihtiyaçlarınıza ve benzersiz kişiliğinize ayrılmış bir oda olmalıdır.

Hamak Şeklinde Küvet

Hamak Şeklinde Küvet

Kendinize bir iyilik yapın ve hemen şu anda yaptığınız şey yerine bir kadeh şarabın tadını çıkardığınızı veya bir hamakta kitap okuduğunuzu hayal edin. Şimdi bunu bir adım daha ileri götürün ve hamakta bir şekilde ılık su ve kabarcıklarla, hatta belki de en sevdiğiniz banyo tuzlarıyla dolu olduğunu hayal edin.

Bu asla gerçekleşmeyecek türden bir rüyaya benziyor, hiçbir zaman yerinde olmayan bir topuğun olmadığı bir gökkuşağı ayakkabı dolabına sahip olmak gibi. Ama bu güzel hayali en rahatlatıcı gerçeğe dönüştürebilirsin çünkü bu tasarım var.

Bu iç tasarımlar gerçekten evinizde farklılık yaratacaktır. İçeri girmeden önce, küveti doldurmak için zeminde duran bir musluk kullanılır, daha sonra ıslatma işlemini tamamladığınızda, su tabanındaki bir valf aracılığıyla serbest bırakılır ve doğrudan alttaki zeminde bulunan bir gider aracılığıyla tamamen atılır.

Korsan Gemisi Yatağı

Korsan Gemisi Yatağı

Çocuk yatak odası mobilyaları ve çocuk yatakları söz konusu olduğunda, bu tasarım oldukça ilgi çekecektir. Korsan gemisi karyolası, yatağın başucuna yerleştirilmiş bir okuma lambasına, çeşitli eşyaları saklamak için raflara ve yatağın altındaki çekmecelere sahip olup bu yatağı hem pratik hem de güzel kılmaktadır. Korsan gemisi ayrıca korsan temalı bir yatak odasının parçası olarak kullanılmıştır.

Kitaplık Merdiveni

Kitaplık Merdiveni

Kitapları sever misiniz? Bu benzersiz tasarım, merdiveninizin altındaki o dar küçük alanlardan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Ayaklarınızın üzerinden geçtiği sağlam raflar sıralanırken kitapları altına gizlemek için bir blok çerçeve kullanılmış. Kitapları merdivenlerin içine koyun, çünkü her seviye birkaç kitabı yerleştirmek için oldukça uygundur. Bu yaratıcı, yenilikçi ve sanatsal özellikler, iyi bir kitap koleksiyonundan ve kullanılmayan en garip alanlardan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Evinizde saklayacak uygun yeri bulamadığınız kadar çok kitabınız mı var? Bu benzersiz tasarım, merdivenleri herkesin hayran kalacağı muhteşem bir kütüphaneye dönüştürmeyi düşünmeniz için kesinlikle size ilham verecek.

Kaynak:

NestlinG

Üniversite yıllarından başlayan bir blog yazarlığı yanında beğendiği içeriklere kendi görüşlerini de katıp insanların beğenisine sunmayı seven bir yapıya sahip... falan filan... :=)

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu