Eski Görünümlü Eşyalarla Modern Evler

Eski görünümlü parçaları evinize dahil ederek modern evler oluşturmayı merak ediyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

O halde bu rehber tam size göre. Bu konu, bir eşyayı tam olarak neyin vintage yaptığının, alışverişte aranacak temel özelliklerle ilgili ipuçlarını paylaşır ve eşyalarınızı evinize nasıl başarılı bir şekilde dahil edebileceğiniz konusunda rehberlik sağlar.

Vintage Parça Nedir?
Türkçe karşılığı bağ bozumu olan Vintage, geçmiş döneme ait tek ve özel parça ya da koleksiyonlar için kullanılan bir terimdir. Vintage, antika kadar eski olmamakla birlikte, birkaç on yıllık giyim kuşam, araba gibi modadan nasibini alan eski ürünler için kullanılan bir sıfattır. Fakat eski görünümlü her parça vintage kapsamında değerlendirilemez. Bir ürünün vintage adı altında olabilmesi için o ürünün belli bir döneme ait olması gerekir. 1930-40-50-60-70-80-90’ların ruhunu yansıtan bir ürünü vintage olarak tanımlanabilir.

Tarzınız ne olursa olsun, size hitap eden vintage parçalar bulabilirsiniz.

Nereden Başlamalı

Eski eşya mağazaları, vintage alışveriş yolculuğunuzun neresinde olduğunuza bağlı olarak hem iyi bir seçim hem de bunaltıcı olabilen seçeneklerle dolup taşar. Vintage dünyasında yeni olanlar, en çok beğendikleri eşya türlerini belirlemeye yardımcı olmak için beğendikleri odaları tasarlayanlardan ve profesyonellerden yardım almak isteyebilirler. Vintage öğeler içeren tasarımcıların ve sanatçıların resimlerini bulun ve bunların ilhamınızı yönlendirmesine izin verin.

İlgili içerikler

İhaleleri, evden eve nakliyat mağazalarını, emlak satışlarını, antika alışveriş merkezlerini, Instagram satıcılarını keşfedin – internet bu kaynakları bulmayı çok daha kolay hale getirdi. Acele etmeyin zamanla içinize sinen eski eşyaları edinmeye çalışın. Bunu zamana yaymanız çok önemli.

Akılda Tutulması Gereken Özellikler

Öncelikle yepyeni mobilyalar satın almaya alışkınsanız, vintage alışverişi ilk başta biraz zihniyet değişikliği gerektirebilir, ancak mükemmelliğe daha az ve bir parçanın kemiklerine daha fazla odaklanmak anahtar olacaktır.

Ve bu bağlamda, eski parçalar genellikle son derece iyi yapılmış olabilir ve günümüzün mobilya yapımında daha az kullanılan malzemeleri bir araya getirebilir. Vintage ve ikinci el ile dekorasyon yapmanın en iyi yanı, genellikle çok yüksek kaliteli bir ürünün erişilebilir bir fiyatının olmasıdır. Yani sabır ve zamanla, seçici olabilir ve uygun fiyatlı güzel parçalar bulabilirsiniz.

Vintage parçalar satın almaya gelince, biraz yıpranmış bir görünümün memnuniyetle karşılanabileceğini unutmayın. En iyi vintage ve antika parçalar, eskimiş, patinalı ve yaşanmış bir hayatı gösteren özelliklere sahiptir.  Kesinlikle dağılan bir parça istemezsiniz, ancak çizikler ve kusurlar bir parçaya güzellik katabilir.”

Vintage meraklıları bir hikaye anlatan parçaları aramaktan da keyif alıyorlar. Arkadaşlarıma geldiklerinde her zaman yeni bir şeyler öğrenmek istemelerini sağlıyor! Vintage ile süslemenin en sevilen yanı, genellikle her parçanın bir hikaye ile gelmesi ve bir hazineyi benimseyerek hikayelere eklemeler yapmaktır

Evinizde Vintage Parçaları Nasıl Stillendirirsiniz?

İdeal parçalarınızı seçtikten sonra, anahtarın onları evinizde aşırı stilde kullanabilirsiniz. Eski tarz bir parçanın kendi kendisini göstermesine izin verin. Bir masa, sandık veya sandalye olsun, onları öne çıkarmak için gerçekten öğeler eklemeniz gerekmez.

Ve bir öğe için hemen kalıcı bir yer bulma konusunda endişelenmeyin. Birçok vintage parça yeni mekanlara kolayca uyum sağlayabilir, yaratıcı olmanız yeterli. Evinizdeki odaları döndürürken gölgeyi değiştirerek, sonsuza kadar saklayacağınız temel bir lamba olabilir. Ve yeterince büyükse, gölge ile pirincin parlaklığı arasında, çoğu zaman başkaları olmadan tek başına ayakta bir ifade verebilir. masada olması gereken şeyler.

Parçaları hayata döndürmek için fırsatlar vardır. Tamir edilebilir ve bunu kendi başınıza yapacak enerjiniz yoksa, bunu sizin için yapabilecek işin uzmanlarını bulmalısınız.

Puanladığınız bir mobilyayı sevin, ancak yaşam tarzınıza nasıl tam olarak uyum sağlayacağını düşünün ve devam edin, biraz sınırlarınızın dışında düşünün. Vintage alışveriş yapanları mekanlarına bir buluntu eklerken yaratıcı olmaya teşvik ediyor. Eski bir gardırobun barınız olmaması için, perdelerin neden bir yatak komodini olmaması için veya bar arabanızın plak çalarınızı ve plaklarınızı tutamaması için hiçbir neden yok. Ve aynı odaya birden fazla eski eşya yerleştirmek veya bunları tek bir bölümde birleştirmek sorun değil. Karıştırmaktan ve eşleştirmekten korkmayın. Kişiliği yansıtan en ferahlatıcı iç mekanlar, farklı dönemlere, coğrafi bölgelere ve tarzlara ait vintage parça katmanlarına sahiptir.”

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu