Biz Kadınız !

Bir kadınla uğraşmak zor iştir vesselam… Kadın annedir, kadın evin direğidir, kadın gücün simgesidir, kadın şefkattir, kadın saçını süpürge edendir, kadın dırdır yapandır, kadın susmayandır, kadın kadın kadın… çok şeydir…

Bazen çocuktur bir kadın en olmayacak şeylere ağlar,durup dururken surat asar ,küser. Çünkü kadının çocuk olması onun şefkatinden, anne yanından ve merhametli olmasından gelen bir şey. Kadının fıtratında vardır merhamet. Allah kadınla erkeği yaratırken kadını merhamet duygusu ile dünyaya getirdi.

Kadının içinde büyüttüğü o çocuğu öldürdün mü kadını da öldürmüşsün demektir. Karşınızda sadece ete kemiğe bürünmüş ölü bir ruh yaşıyor olacaktır. Bir kadını ağlatmak da zor iş değildir kadınlar her şeye ağlar bir filme, bir şarkıya, dokunaklı yazılara hiç fark etmez kadınlar için. Dedik ya kadınlar duygusaldır, merhametlidir. Lakin işin özü kadın ne zaman yürekten ağlar? Bunu ancak o kadının yüreğine dokunmuş bir adam anlar. Aslında ağlatan da bunu anlayabilecek olan da çoğu zaman aynı insandır. İşte kadının gerçek ağlaması o kişi yüreğine iğneyi batırdığında meydana gelir. Ağlar hem de çok ağlar… Sanmayın ki kadın gidene ağlar. Kadın, içindeki acılara ağlar, kadın gidenin giderken koparttığı sancılara ağlar. İçinden ağlamayacağım der ama ağlar…

Fazla ağlayan kadınlar bir çok şeyden vazgeçen olgunlaşmış kadınlardır aslında. Akan gözyaşlarıyla birlikte kalbine batan iğneleri her milimine kadar yaşamış canlıdır. Erkekler bilmezler neden ağladıklarını neden ağlıyorsun diye sorarlar sadece. Zaten bu da kadınları erkeklerden ayıran en önemli özelliktir çünkü kadın ağladı mı dünyayı sallar, erkek ağlamaz çünkü erkek vurdumduymazdır, umursamazdır. Kadın bir köşeye üşüşmüş bir kedi gördüğünde acaba üşüyor mu, karnı aç mı diye düşünürken erkekse sadece onu kedi evet evet sadece bir kedi olarak görür çünkü Allah erkekleri yaratırken kadınlardan daha az merhamet duygusu verdi.

Velhasıl kelam bir kadın ağlarsa içindeki fırtınalarla ağlar ve çevrenizde ağlayan bir kadın görüyorsanız bilin ki olgunlaşmıştır.

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu