Osmanlı Padişahları – Belgesel Video

Osmanlı padişahları belgeseli… 

Osmanlı dönemini, padişahların yaşam ve yetişme tarzlarını anlatan video ile dönem hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

17 YORUMLAR

  1. başlarda gogsum kabardı çünki turkun gucuydu ama nezaman kı safevılere dız cokturduk halifelıgı aldık çok daha buyuk işlere kalkıstık ozman huzunlendım ve işler kotuye gıtmeye baslamadan ılme bılıme teknolojıye onem verılmedi kahroldum bır ımparatorluk taht kavgaları ısyanlar sebebıyle vasıfsız ınsanlar yuzunden kuculdu daraldı ezıldı keske sıstem bellı bıyerde toprak butunlugunu zaptetmeye gıtseydı ıslamı dunyaya yaymak dunyayı fethetmek kımseye nail olmayacak lakın guclu bır devlet guclu ordu ve devlet polıtıkasından gecer her padısahın polıtıkası farklı abd ye bakınız başa radıkaller demokratlar kım gelırse gelsın polıtıka degısmez ben bunu yıllardır kımseye anlatamadım turk halkının polıtıka belırlemesı lazımdır ve suan yanlıs bır polıtıka belırlendı turk ıslam bırlıgıne gıdılıyor yanlıs yanlıs yanlıs polıtıka gızlıdır ve enaz 100 sene sonrası ıcın çalısılır suan ıcın osmanlının tarıhtekı tum dusmanları turke dusman olcaktır gıbıme gelıyor 🙁

  2. çok güzeldi gerçekten kısaydı bence..bazı arkadaslar uzun bulmus ama bahse konu 6 asırlık bir devlet olunca kısa kaldı..ama emeğinize sağlık..nerden nereye gelmişiz..geçmişini bilmeyenin geleceği olmaz..ne mutlu Türküm diyene….

  3. Bir eskilerin devlet yöneticelirene bakıyorum birde şu yaşadığım dönemdekilerin sadece iç çekip pehh demekten başka bişey diyemiyorum. Arkadaşlar ayrı ayrı Osmalının 40 a yakın tüm dönem padişahları izlenmeye değer yakın tarihe ilgim vardı fakat Osmanlı dönemini öğrenmek zorunda olduğum için araştırmaya başladım ve büyük bir haz aldığımı gördüm tarih dersine karşı olumsuz duygular besleyenler padişahların belgesellerini izleyerek işe başlayabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz