Resimler Üzerine Topluca Yazı Yazın

Resimler Üzerine Topluca Yazı Yazın
08.05.2008
A+
A-

Programın Adı: FastStone Photo Resizer 2.5
Program kişisel kullanımlar için ücretsizdir.

Birçok resminiz var ve bunların tümü üzerine standart ölçülerde yazı yazmak, boyutlandırmak, çerçeve eklemek vs işlemler yapmak istiyorsanız grafik programları ile resimler üzerinde tek tek çalışmanız gereklidir. Oysaki bu program tüm bu işlemleri ve daha fazlasını çok kısa sürede hallediyor.

  • Programla resimler üzerinde topluca yapabileceklerinizden bazıları;
    Tüm Resimlerin Üzerine Topluca Yazı Ekleme (Text): Yazılarınızın arkaplanını trasparan ya da renkli seçebilir, transparanlık yoğunluğu belirleyebilir, font seçimi gölgelendirme ile birlikte resim üzerindeki konumunu belirleyebilirsiniz.
  • Boyutlandırma (Resize): Standart boyutlar seçebileceğiniz gibi özelboyutta seçebilirsiniz.
  • Kenarlıklar, Çerçeveler (Border): Çerçeve şekli seçimi ve görünümlerini özelleştirme yapabilirsiniz.
  • Kesme (Crop)
  • Renk Derinliği (Color Depth)
  • Çözünürlük (DPI)
  • Toplu İsim Değiştirme (Batch Rename)

Yukarıdaki özelliklere ulaşmak için program arayüzündeki Use advanced options (Resize…) yazan kutucuğunu işaretlemek gerekiyor. Kutucuğu işaretledikten sonra Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler) adlı buton aktif olacaktır.

Herhangi bir klasörde bulunan tüm resimleri seçip, yukarıda bahsi geçen özellikleri ve daha fazlasını bu programla kolaylıkla yapmanız mümkün.

Boyutlandırma işlemini yapabilen High Quality Photo Resizer gibi programlar mevcut. Ancak çoğu sadece toplu boyutlandırma ve birkaç effect işlemi gerçekleştirebiliyor. Program ekstra özellikleri ile diğerlerinden ayrılıyor.

Albümlerinizde ve web üzerinden görüntülemek istediğiniz resimlerde standart bir ölçü istiyor ve resimler üzerinde değişik işlemler gerçekleştirmek istiyorsanız küçük boyutlu bu programı denemenizde fayda var.

Programın Boyutu: 1.34 MB

Tür  exe
Boyut1,4 MiB
İndirme1.287 kez
Yükleme linkiFastStone Photo Resizer
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.