Beden Dili: Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Fiziksel ve düşünsel olarak bu kadar farklı iki cinsin birbirini anlaması basit bir durum olmadığı için bu konuda beden dili devreye girmektedir. Ama konu duygular olunca, aslında çok da farklı değiliz birbirimizden.

İşte erkeklerin bizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın yolları;

Sık sık görüşmek istiyorsa

Kadınlar arkadaşlarıyla daha sık temas kurmayı seviyor. En dar vakitte bile, en azından bir kahve içimi süresince bile olsa buluşmak, hiç olmuyorsa sıklıkla telefonla görüşmek genelde kadınların tarzı. Erkekler arkadaşlarıyla önceden planlı programlı, bol vakitlerde buluşmayı tercih ediyorlar. Öylesine, “günün nasıl geçti” tarzında telefon konuşmaları kadınlara göre daha az. Eğer bir erkek sizinle sıklıkla görüşmek istiyorsa, en vakitsiz anınızda bile en azından bir kahve içmeyi teklif ediyor ve sizinle arkadaş olmak için çabalıyorsa bu büyük bir ihtimalle sizden hoşlanmasının bir belirtisi olabilir.

Beğenilerinizi aklında tutuyorsa

Lafın arasında çok sevdiğinizi söylediğiniz bir çikolata markasını, bir sonraki buluşmanızda birden elinize tutuşturuyor veya ilk fırsatta dinlemek istediğinizden bahsettiğiniz bir şarkı sürpriz bir hediye olarak geliyorsa, bilin ki o erkek sizden hoşlanıyor. Bir erkeğin öylesine bahsettiğiniz bir detayı aklında tutmasından ve sürpriz bir hediyeyle karşınıza çıkmasından daha net bir beğeni belirtisi olabilir mi?

Sizi eve bırakmak istiyorsa

Arkadaşlar genelde bir yerlerde buluşur ve sonrasında herkes vedalaşıp evinin yolunu tutar. Ama karşınızdaki erkek sizi eve bırakmak istiyorsa, hem sizinle daha çok vakit geçirmek istiyor hem de size, sizin güvenliğinizle ilgilendiğini, size sahip çıkmak istediğini hissettirmeye çalışıyor demektir.

Size sık sık iltifat ediyorsa

Kadınlar iltifat konusunda her zaman daha bonkördür. Asansörde hiç tanımadığımız bir hemcinsimizin takılarına bile iltifat edebiliriz. Hele söz konusu arkadaşlarımızsa yeni bir saç kesimini, havalı bir ayakkabıyı farklı bir beden dili hareketini hemen fark ederiz. Ama erkekler bizim kadar detaycı olmadığı gibi, fark ettiklerini dile getirme konusunda da bizim kadar rahat değiller. Eğer bir erkek size sıklıkla iltifat ediyorsa bu sizden gerçekten hoşlandığının göstergesidir.

Sohbeti uzatmaya çalışıyorsa

Kadınların konuşkanlığı ve erkeklerin sohbet etme hevesi arasındaki fark malum. Ama karşınızdaki erkek telefonu kapatmamak için sürekli yeni konular açmaya çalışıyor veya mesaj üstüne mesaj atıyorsa, bilin ki sizden gerçekten hoşlanıyor ve sizinle daha uzun vakit geçirmeye ihtiyaç duyuyor demektir.

Arkadaşlarınızla tanışmak ya da hobilerinize ortak olmak istiyorsa

Bir erkek sizin kendi arkadaşlarınızla yaptığınız planlara katılmak istiyorsa, bu hem sizinle daha sık vakit geçirmek istemesinin, hem de sizi başka ortamlarda da izlemek istemesinin bir göstergesidir. Hele ki, daha önce hiç ilgisi olmadığı halde sizinle birlikte dans kursunuza veya dağ yürüyüşünüze katılmak istiyorsa, bilin ki sizinle geçireceği her dakika onun için önemli.

En önemlisi; sizinle bol bol gülümsüyorsa

Birlikte eğlenmek, ister arkadaşlıkta ister flörtte olsun, insanları en çok bağlayan ve kaynaştıran unsurdur. Eğer bir erkek sizinle birlikteyken yüzünden gülümseme eksik olmuyorsa, bilin ki yanınızda olmaktan gerçekten mutlu ve sizden hoşlanıyor demektir. Eğer siz de bu okuduklarınızla beğenildiğinizi hissediyorsanız, arkanıza yaslanın ve birlikte geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın.

Alıntı…

NoName

Eğitimci olup, internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu