Başarısızlığa Yeni Bir Bakış

Bazı Temel Temalar

1. Başarısızlığı Yeniden Tanımlamak: Başarısızlık, yaşamın onu nasıl tanımladığımıza bağlı olarak bizi pozitif ya da negatif yönde etkileyebilecek bir parçasıdır.

2. Başarıyı Yeniden Tanımlamak: Başarının daha önemli bir ölçümü başkalarının onayı ya da kınamasına değil, bizim için faydalı olan şeyleri gerçekten bilmemize dayanarak yapılabilir.

3. Başarısızlıktan Ders Almak: Başarısızlık sürekli olarak öğrenmek ve gelişmek için fırsat tanırken, başarı rahatlık ve durgunluğa yol açabilir.

4. Başarısızlığı Başarıya Giden Yolda Bir Atlama Taşı Olarak Görmek: Başarı ve başarısızlık birbirleriyle bağdaşırlar. Çoğu başarısızlık sadece başarının temelini meydana getirebilecek süregelen güçlüklerdir.

İlgili içerikler

5. Başarısızlıkların Yarattığı Fırsatları Görmek: Yarattıkları engellere değil fırsatlara odaklandığımız takdirde, aksaklıklar ya da kısa vadeli başarısızlıklar gelecekteki başarılara katkıda bulunabilirler.

6. Negatif Geribildirimlerden Yararlanmak: Güncel negatif geribildirimler gelişim için pozitif bilgiler sağlayabilir ve hatta yeni ve farklı bir şeylere yönelmekte olduğunuzu gösterebilirler. Bu da ufukta büyük bir atılım ve başarının olduğunun işaretidir.

7. Kendinizden Öteye Bakmak: Dışarıya odaklanmayı, kendinize değil başkalarına yardım etmeyi öğrendikçe bunu yapmadığınız takdirde kişisel başarısızlık olarak görülebilecek şeylerden daha az zarar görürsünüz.

8. Israrcı Olmak: Denemeyi sürdürün.

Sürdürülen Çabalar + Başarısızlıklardan Edinilen Dersler başarı için çok güçlü bir formüldür.

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu