Android 12’de internet paylaşımı için önemli yenilik

Android 10 işletim sistemiyle birlikte mobil cihazlardaki Wi-Fi paylaşımı Google tarafından kolaylaştırmıştı ve ortaya çıkan bilgilere göre Android 12’de bu kolaylık yeni bir boyut kazanacak. Bu paylaşımla birlikte internet kullanım oranı da artacak.

Yeni özellikle birlikte tıpkı yakındaki cihazlarla veri paylaşımı yapıldığı gibi, Wi-Fi paylaşımı da yapılabilecek ve android 12’de kullanıcıların yakınında bulunan kişilerle internet paylaşımı yapmak çok daha kolay olacak.

Google, Android 10 işletim sistemi yayınlanmasıyla mobil cihazlardaki Wi-Fi paylaşımını kolaylaştırmıştı ve ortaya çıkan bilgilere göre Android 12’de bu  işlemin yapılması daha stabil ve kolaylaştırılmış olarak karşımıza çıkacak.

MİSAFİRLERE MODEM ŞİFRESİ DAĞITMAYA GEREK KALMAYACAK

Gelmesi planlanan özellikle Wi-Fi paylaşımı yapacak olan kullanıcıyla birlikte ağa bağlanmak isteyen kullanıcının, telefonunda göreceği bildirime onay vermesi gerekecek. “Yakındakilerle Paylaş” özelliğine sahip olan her cihaz, bu yeni özellikten faydalanabilecek.

Android telefonlarda internet paylaşımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bu yöntem güzel ve kullanışlı olsa, internetin olmadığı yerlerde bilgisayarımız için kablosuz bir internet ağı oluşturmamızı sağlasa da bazı dikkat edilmesi gereken konular da bulunuyor.

Pilin en büyük düşmanı

Öncelikle bu yöntemin telefonun pilini çok hızlı bir şekilde bitireceğini unutmayın. Zira akıllı telefonun interneti paylaşmak ek olarak enerji gerektirdiğinden pilinizin hızlıca biteceğini belirtelim.

Android işletim sistemli telefonunuzu Hotspot olarak kullanırken oluşturduğunuz ağa mutlaka bir şifre atamalısınız.

Data paketiniz hızlıca bitebilir

Ayrıca bu Wi-Fi telefondaki data paketinizi hızlıca bitmesine neden olacağını unutmayın. Bilgisayarda açık unutulan bir güncelleme ya da iCloud yedeklemesi gibi durumlar telefona bağlı olmak zaten sınırlı olan cep paketinizin hızla tükenmesine yol açabilir. Bu gibi durumlara karşı hazırlıklı olun. yoksa ayın başında paketi bitmiş biri olarak ay sonuna kadar internetsiz dolaşmak ya da yeni data paketi satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Geo-Mat

Teknik ve sayısal alanlarda ilgi duyduğu konularla ilgili içerik üretip, ürettiklerini paylaşmayı seven blog yazarı...

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu