Samsung Galaxy S4 geliyor

0
948

Samsung Galaxy S4 modeli Mart ayı içerisnde tanıtılacak. Samsung kullanıcılarının merakla beklediği S4 modeli ile ile ilgili ilk bilgiler basına sızdırıldı bile. Tıpkı S3 modelinde olduğu gibi S4 modelinin de bir hayli beğeni toplayacağı umuluyor.

Samsung Galaxy S4 telefonu hakkında merak edilenleri bu konuda bulabilirsiniz.

Samsung’un gönderdiği davetiyeler, Galaxy S4’ün 14 Mart’ta geleceğini onaylıyor. Cihazın bu tarihten yaklaşık iki ay sonra Avrupa’da ve ülkemizde piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Beklentiler Galaxy S4’ün daha ince bir tasarıma sahip olacağı yönünde. Ekranının da S3’ten daha büyük, 5 inç olacağı tahmin ediliyor. 1920×1080 AMOLED, 440 ppi gibi özelliklere sahip olacak ekran, son dedikodulara göre AMOLED yerine Full-HD SoLux teknolojisini de kullanabilir.

S4’ün Android 4.2’yle geleceğine neredeyse kesin gözle bakılıyor. Key Lime Pie, Mayıs ayındaki Google etkinliğine kadar resmiyete kavuşmayacağı için Galaxy S4’ün Android 5 ile gelme olasılığı düşük.

Kamera: Nokia’nın PureView teknolojisi ve en son olarak HTC’nin UltraPixel teknolojisiyle beraber ceplerde kameraların önemi oldukça arttı. Bazı dedikodular, Galaxy S4’te 13 megapiksellik bir kamera bulunacağını söylüyor. Söylentilere göre cihaz, Sony’nin 1/3-inch Exmor Rs imaj sensörünü kullanabilir.

Batarya: 2.600 – 2.700mAh kapasitelerinde güçlü bir pilin S4’e dahil edilmesini bekleyebilirsiniz. S3’ün 2.100mAh’lik pilinin zaman zaman güçsüz kalması gibi bir durumla karşılaşabiliyorduk. S4’ün Droid Razr Maxx’taki gibi 3.300 mAh’lik bir pil taşımasını beklemeyin.

Donanımsal Özellikleri: S3’ün ABD için üretilen LTE ve uluslararası, LTE olmayan sürümleri bulunuyor. Türkiye’de bizi LTE olmayan sürüm ilgilendiriyor, en azından şimdilik. Samsung’un LTE kullanmayan ülkeler için 8 çekirdekli Exynos 5 Octa çipsetini kullanacağı söyleniyor.

Bununla birlikte Exynos 5 Octa’nın S4’ün ihtiyacından fazlasını sunacağını, bu nedenle Samsung’un Exynos 4 Quad’ı tercih edeceğini iddia edenler de var.

Cihazın 2GB RAM, 32GB’lık veya 64GB’lık depolama alanıyla geleceği düşünülüyor. Bununla birlikte Samsung, kapasiteyi daha da genişleterek 128GB’lık bir model de ortaya çıkarabilir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin