15 Mutfak Tezgahı Tasarımı

Mutfak tezgahı hem estetiğe hem de amaca yer açmak önemsenmesi gereken bölümlerden biridir. Her gün kullandığınız mutfak aletleri genellikle dekoratif tasarım açısından da önemlidir. Ancak bu, renk patlamaları, doğal dokular ve hatta ekstra işlevlerle pişirme alanınızı aydınlatması garanti edilen şık şeylerden kaçınmanız gerektiği anlamına gelmez. Güzel ve pratiklik arasında bir denge kurmanın birçok yolu var. Aşağıdaki fikirler, mutfağınızı güzel bir şekilde tasarlanmış tezgahlarla nasıl daha fazla salyaya layık hale getirebileceğinizi paylaşıyor.

01 Beyazın Farklılığını Yakalayın

Temiz ve derli toplu mutfak tezgahı görünümünü seviyorsanız, tek bir açıklama yapan nesneyle aksesuarlar eklemeyi düşünün. Burada, tasarımcı, bu kuvars tezgahı parlak beyaz renkte cesur, bronz bir yıldız heykeliyle harmanladı. Keskin, beyaz pişirme alanına karanlık, dramatik bir kontrast verir.

02 Mutfağınıza Aykırı Renkler Serpin

İlgili içerikler

İç mimar olan tasarımcı, 1920’ler ve 1930’lardan kalma pişirme alanlarından ilham alan renkli mutfaklar yaratmada usta. Gözlerinizi odanın içinde çekmek için parlak nesneleri nasıl kullandığına dikkat edin. Örneğin, tezgahın üzerindeki kırmızı meyve kasesi, odak noktasındaki kırmızı düğmelere odaklanıyor. Ayçiçekli avokado vazo, sarı kiler kapısı ve turkuaz kurabiye kavanozu ile aynı şeyi yapıyor. Beyaz boşluk burada da önemli bir rol oynar. Duvarlardan dolaplara kadar tüm beyaz unsurlar gözlere dinlenecek bir yer veriyor.

03 Doğal Dokularla Sıcaklık ve Stil Katın

Odunsu doku, sade beyaz bir mutfağa sıcaklık verebilir. Cam vazo içine yerleştirilmiş dallar, rustik bar tabureleri ve pirinç aydınlatma armatürleri dahil olmak üzere bu mutfakta tasarımcı tarafından görülen tüm sıcak özellikleri birleştiriyor. Alanı dengelemeye yardımcı olan, pişirme alanının uzak tarafındaki çiçekli bitkidir.

04 Çiftlik Evine Benzer Bir Tezgah Oluşturun

Tasarlanan bu tezgahta gösterildiği gibi hiçbir şey çiftlik evi stilini eski mutfak aksesuarları gibi hoş durmaz. Tahta kaşıklık başka bir amaca yönelik bir fener, yemek ölçeği yerel bir bit pazarından bir puan ve taze pişmiş pasta işareti bir kendin yap projesiydi. Üç unsurun tümü birlikte rahat ve rustik bir estetik yaratır.

05 Desenli Vurgularla Fark Yakalayın

Aksesuar seçimi, bu tezgaha çok sayıda görsel ilgi katıyor. Bir yemek kitabı, favori tarifleri el altında tutarken mutfağa yaşanmış bir his verir. Bakır sulama kabı gibi yeni ve eski nesnelerin bir karışımını güzel desenli ters sıçramaya karşı karıştırmak, çoğunlukla beyaz olan pişirme alanını gerçekten ısıtır.

06 Tezgahlarınızı Mutfak Raflarıyla Zenginleştirin

Tasarımcı, bu tezgahı, estetik açıdan hoş olan güzel bir mutfak zımba karışımı ile süsledi. Hilelerinden biri, şişelenmiş sabun ve losyon seti gibi günlük eşyaları ve küçük beyaz kutulara yerleştirerek ovma fırçasının daha şık görünmesini sağlamaktır. Ve odayı ısıtan bir renk dozu için, sarı biberlerle dolu kasıtlı olarak yerleştirilmiş siyah bir tabak ve avludan bir dizi yapraklı dal var. Fırının yanında ince bir tepsi var. Kızartma ve soteleme için her birinin ulaşabileceği tuz ve biber ile çeşitli yemeklik yağlar için akıllıca belirlenmiş bir nokta oluşturur. Tabii ki, lezzetli bir somun ekmeği de olmazsa olmazlardan. Burada güzel bir tam tahıl örneği, ahşap bir kesme tahtasının tepesinde

07 Yeşil Öğelerle Mutfağı Canlandırın

Güzel budanmış top şeklindeki bitkiler, tasarımcı tarafından bu mutfakta kesinlikle beklenmedik ama hoş bir dokunuş oluşturmuş. Yeşil elmalarla dolu cam vazo, çarpıcı kutu bitkilerini dengeliyor.

08 Fonksiyonelliği Öncelik Olarak Kullanın

Bu tezgahları daha çok mutfakta fazla zaman geçirenler için tasarlanmıştır. Tasarımcılar bu tadilat projesinde çalışırken, işlevi önceliğinde tuttular. Tezgah üzerinde aletleri yerleştirmek için dört çıkış vardır. Ekstra işlevsellik için kullanışlı bir tencere doldurma musluğu da vardır.

09 Mutfak Tezgahlarında Günlük Öğeler Seçin

Dekorasyon uzmanlarına göre klasik bir balıksırtı kiremitli tezgah, kesme tahtaları, kaseler ve mutfak eşyaları gibi birçok ahşap unsuru birleştirmek için mükemmel bir zemin oluşturur . Tamamen beyaz kaplar, yemek pişirmek ve yemek yemek için günlük ihtiyaçları saklamak için güzel bir dekor oluşturur. Buralara taze çiçekler eklemek, evin kalbini hayat dolu hissettirmek için harika bir yoldur.

10 Heykel Vurgulu Bir Mutfak Yaratın

Tasarımcılar, mutfak tezgahlarını süslemek için kullandığı zımbaların, dekoratif vazolardaki büyük kaseler ve taze çiçekler olduğunu söylüyor. Örneğin bu mutfakta sergisine heykelsi eşyalar ekledi. Sonuç, bu açık konsept evde ana yaşam alanıyla güzel bir şekilde uyum sağlayan sofistike bir pişirme alanıdır.

11 Dekoratif Nesneler Kullanın

Tasarımcılara göre, ideal bir dünyada tezgahlar dağınık olmamalıdır, çünkü sonuçta daha azı daha fazladır. Ancak, iyi seçilmiş birkaç dekoratif eşya mutfağınıza iltifat edecektir. Taze toplanmış çiçekler ve yeşillikler bu pişirme alanını canlandırıyor. Çalmaya değer bir başka harika numara da, uygun bir mesajla gösterilene benzer dekoratif sabunluklardır.

12 Mutfağı Yeşil Dokunuşlarla Aydınlatın

Yeşillik dokunuşları eklemek bir mutfakta tüm farkı yaratabilir. İç tasarım uzmanları, benzersiz tasarımları ve bitkileri stratejik olarak yerleştirerek bu pişirme alanında doku, yükseklik ve renkle oynuyor.

13 Tezgah Dekorunuzu Yükseltin

Açık raflara daha yükseğe getirerek tezgah dekorunuzu tam anlamıyla yükseltin. Uzmanlar, bunun özellikle küçük mutfaklar için harika bir fikir olduğunu söylüyor. Açık raflar, güzel tezgah dekoruna benzer bir etki yaratır ancak tezgah alanını kullanmak için daha fazla fırsat sunar.

14 Küçük Bir Pişirme Alanı Ayarlayın

Küçük alanlarda cesur olmaktan asla korkmayın. Mutfak eşyaları, ahşap kesme tahtaları ve çiçek ve bitki demetleri için çekici seramikler, küçük ama görselliği yüksek ekstra ev gibi hissettiriyor.

15 Uygun Mutfak Parçalarını Edinin

Amaca yönelik mutfak parçalarından dekor oluşturarak yaşanabilir bir görünüm yaratılmış. Güzel tencerelere, kesme tahtalarına ve diğer mutfak aletlerine yatırım yaparak, bunlar gibi öğeler güzellik ve işlevsellik eklemek için ikili bir amaç sağlayabilir.

NestlinG

Üniversite yıllarından başlayan bir blog yazarlığı yanında beğendiği içeriklere kendi görüşlerini de katıp insanların beğenisine sunmayı seven bir yapıya sahip... falan filan... :=)

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu