Sıradışı Mobil Yazılımlar

0
21

Akıllı telefonlara yönelik geliştirilen üçüncü şahıs yazılımlar ilginç özellikleri ile şaşırtıcı işlere imza atabiliyorlar. İşte en ilginç ve eğlenceli yazılımlar:

Akıllı telefonları akıllı yapan özellikleri, üçüncü şahıs yazılım desteği. Mobil işletim sistemleri arasında yaşanan kıyasıya savaş ve uygulama mağazalarının etkinliği de kullanıcılara son derece zengin bir yazılım arşivi sağlıyor. Akıllı telefonların gelişmiş kamera özellikleri, ivmeölçer, magnometre gibi yeteneklerini marjinal fikirler ile birleştiren mobil yazılım geliştiricileri şaşırtıcı bir o kadar da eğlenceli uygulamaların ortaya çıkmasını sağlıyor. İşte o yazılımlardan bir kaçı.

WeeWhell
WeeWhell Symbian işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mobil uygulama. Yazılım, telefonunuzu, hareketleri algılayarak işlev gösteren bir joystick olarak kullanabilmenize olanak tanıyor. Hareketlerin yönetilmesi için de tahmin edebileceğiniz gibi ivmeölçer fonksiyonundan faydalanılıyor. İletişimin sağlanabilmesi için yazılımın 64 bit desteği de bulunan özel bir istemcisi bulunuyor.

Bluetooth ile iletişimin sağlandığı uygulamayı aynı zamanda mouse yahut klavye kontrolü için de kullanabiliyorsunuz. WeeWhell, Python tabanlı olarak geliştirilmiş bir mobil yazılım ve çalışabilmesi için Python kütüphanesine ihtiyaç duyuluyor. Yazılıma entegre edilen macro fonksiyonu sayesinde de önceden gerçekleştirdiğiniz işlemleri kayıt altına alabiliyorsunuz. Bu sayede aynı fonksiyonların tekrar otomatik olarak yerine getirilmesine olanak tanınmış.

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin