Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

6
20836

Kızlık zarının bozuk olup olmadığı sadece konusunda uzman bir doktor tarafından anlaşılabilecek bir durumdur. Bu işlem genel olarak çok kısa sürer ve herhangi bir acı hissi vermeyen bir kontrol yöntemidir. Evde kendi başınıza aynanın karşısında yada farklı bir şekilde bakma yöntemi ile kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını görme imkanınız yoktur. Kızlık zarına ayna bakarak kendiniz de görebilirsiniz fakat bozulup bozulmadığı ancak bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılan incelemeden sonra anlaşılabilir.

Ülkemizde de çok önem verilen bu konu hakkında aslında oldukça büyük yanlışlıklar bulunmakta özellikle her cinsel ilişkide kızlık zarının bozulabileceği kanısı çoğu insan da olmakla beraber bu kanı tamamen yanlıştır çünkü bazı kadınlardaki kızlık zarı çok kalın veya elastik bir yapıda olmasından dolayı ancak doğum yoluyla bozulan kızlık zarlarına rastlanabilmekte.

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır
Kızlık zarının yırtık olup olmadığını kadın doğum uzmanları kontrol eder.

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarının bozulması kişiden kişiye değişen bir durum olmakla birlikte genel anlamda Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılırcinsel ilişki ile kızlık zarı bozulur fakat daha öncede belirtildiği gibi bazı kızlık zarlarının farklı yapıda olmasından dolayı bu kızlık zarları ancak doğum anında bozulabilir ve yine bazı kızlık zarlarının yapılarının çok ince olmasından dolayı bu zarlarda en küçük bir müdahalede bile bozulabilir (Kısa süren bir cinsel temas yada düşme, veya vajinaya dışarıdan olabilecek bir darbe vs). Bu durum tamamen kişinin kızlık zarının yapısına bağlıdır tabi genel olarak kızlık zarlarının çoğunun cinsel ilişki sırasında bozulabileceğini söylememiz de mümkün.

zvr
EMOJİYLE DEĞERLENDİR

6 YORUMLAR

 1. arkadaslar kücüken kuzenim bana cok porno izletiyordu ve birgün diş fırcasının arkasını vajinama soktu ben cok kucuktum bozulup bozulmadıgımı anlamadım reşit olmadıgım icin henüz hastaneye gidemiyorum lütfen bir bilginiz varsa söyleyin tesekkürler.

 2. Şimdi kız arkadaşımla ilk ilişkiye girdiğimde kan geldi çok canı yanmıştı 1 hafta kadar aradan sonra tekrar birlikte olduk yine canı çok yandı ve kan geldi 2 hafta kadar geçti yine ilişkiye girdik yine kan geldi 3 kan geldi neden olur bilmiyorum kafam çok karıştı yardımcı olun teşekkürler

 3. Merhabalar bir sorum olucakti. Dus kabininde hortumun agzini cikarttim amacim sadece kendimi tatmin etmekti tazlikli su geliyor ya hani vajinama tuttup kendimi tatmin ediyorum bunu devamli yapiyorum.. fakat bi gun yaptigimda kurulandiktan sonra kan geldi hemsire bir arkadasim var o bozulmamistir diyor sizce ne olmustur yardimci olun lutfen bi fikir verin 18 yasindayim ozel hastanede doktora gitsem ailemin haberi olmadan bozulup bozulmadigina baktirabilirmiyimm?

  • Yorum: %100 bozulmamıştır diyemeyiz bazı kişilerin zarı sadece basit bi yere düşmenin etkisiyle bile bozulabilir. Kaldı ki tazyikli su sert ve şiddetli geliyor kan geldiyse bozulmuş olabilir. Sen her ihtimale karşı tedbirini alıp iyi bi doğum doktoruna görün mutlaka

 4. bence sorarak anlarız hocam doğrumu bildim xdxdxdxdxdx

  işin şakası bi yana arkadaşlar bence insan böyle bir iş yapacaksa ki yani böyle bir işi aslında yapmaması lazım gerçekten içiniz nasıl kaldırıyor anlamıyorum annenize kız kardeşinize de bu şekilde bi hareket yapılsa adını söylemek istemiyorum ama herkes sexsten bahsettiğimi de iyi biliyordur sizin böyle yapılsa hoşunuzamı gider sizi bilmiyorumda benim kini sorarsanız benim hoşuma gitmez arkadaşlar bunu da iyi bilin!!!!!!

  arkadaşlar bakın özellikle genç olmayan biraz yaşı ilerlemiş yani halkımız biraz cahil olduğundan kart denen yani kart şeklinde hitap tabiri edilen kızların ki esnek olabiliyor buna bir itirazım yok. ama insan sevişirken daha ziyade kocasıyla sevişmeli sonuçta o zaman böylede bi problem falan kalmaz. sonuçta bazıları kızıyor muhafazakarlıkta gereksiz diyorlar ama ne oluyor böyle bir problem oluyor sonra evlenmek desen sıkıntı veyada gidiyorlar doktor da zar diktirmek için uğraşıp duruyorlar. yalansa yalan diyin arkadaşlar ama kusura bakmayın ben de yalan yoktur.

  yani o kızlık zarın da ne özellikler var bunları biliyor musunuz insanın vücudun da en önemli yerlerde belli bir korunma özelliği koyulmuşki ne demezsiniz herneyse fazla uzatmakta istemiyorum ama önemli olan sonuçta anlayan bence biraz olsun iki çift lafımı anlayacağını zannediyorum. eğitim olduğu sürecede insanlar daha akıllı daha bilinçli hatta uzay çağına kadar da çıkılabilinir. boş işlerle uğraşacağınıza dersinizede bakın biraz işiniz gücünüz fesatlık da özellikle liseli kızlar sözüm sizede dokunmuyor sanmayın sakın şimdi burda çoraplı bacaklarıyla gezen liseli kızlara nasıl olupda yavşamanın bir yolunu bulmaya çalışan ama sadecede kızları rahatsız edip sapıklık yapan aptal arkadaşlara malzeme çıkarmanında anlamı bence yok. he ama siz dersenizki ben gerçek sexs yapmak istemiyorum ama sonuçta cinsellik eğitimine önem veremek lazım bu devirde aile yapımızı bozmayacak şekilde bazı şeyleri üstü kapalı (üstü kapalı derken arkadaşlar anladı benim ne demek istediğimi) olarak yaşamak istiyorum, o zaman benim email adresimi yukarıdan bulabilirsiniz lütfen gerekli gereksiz insanlar faceden eklemesinler çünkü zamanım kasıtlı.

  ayrıcada en sevdiğim site olan http://www.e-cozum.net ailesine buradanda bir kere daha saygılarımı sunuyorum arkadaşlar.

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin