Excelde Rakamı Yazıya Çevirme – Makrosuz

13
244

Excel uygulamalarında makro kullanmadan rakamı yazıya çevirmek mümkün, ancak bu biraz dolaylı bir yöntem  ve her basamağı ayrı ayrı tanıtıp okutmanız gerekiyor.

Sanırım uygulamayı anlatmak yerine örnek bir dosya üzerinde formülleri ve basamak değerlerinin nasıl okutulduğunu, daha sonra bunların tek bir hücrede yazı ile nasıl gösterildiğini uygulama dosyasından incelemek daha doğru olacak. Nette rastladığım ve bu konudaki sorulara cevap niteliği taşıyan dosyayı alttaki linkten indirebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı ile ilgili detaylar 2. sayfada açıklanmış durumda. Kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Sadece rakam giriş ve okuma alanı dışında kalan tüm hücreleri gizleyerek uygulamalarınızda kullanabilirsiniz.

 

Zip Şifre: cerezforum

Download:

  Sayıyı Yazıya Çevirme - Makrosuz (57,3 KiB, 30.854 kez)

Araştırılanlar: excelde sayıyı yazıya çevirme formülü, excel sayıyı yazıya çevirme makrosuz, excel sayıyı yazıya çevirme formülü, excel fatura yazıyla formül makro, excel yazıyla makrosu

13 YORUMLAR

  1. YA ARKADAŞIMIN ACİL Bİ ÖDEVİ VAR LÜTFEN YARDIM EDİN.. HERHANGİ BİR BASAMAKLI (ÖRN.6)BASAMAKLI BİR SAYIYI NASIL YAZIYA ÇEVİRCEZ VE NASIL SAYIYI YAZIYA ÇEVİRCEZZ??LÜTFEN ACİL YARDIM EDİNN :(( FORMÜLÜ DE KULLANIOM YANLIŞ OLUO

CEVAP VER

Lütfen yorum girin!
Lütfen adınızı girin